Tulosveikkaus ja otteluseuranta Rouen Dragons - Ilves 9.10.2024 | CHL

Status
Viestiketju on suljettu.
Siellä saa ottaa ihan ronskia takavyö otetta.
 
Nyt on löytynyt ideaa hyökkäyspeliin. Kiekko alueelle ja Gazdan pommi viivalta. Joku noista pomppii vielä maaliin, on ne niin hirveitä pommeja. Tänään ei kikkailut hyökkäysalueella onnistu meiltä, parempi vaan pelata suoraviivaisesti.
 
Nyt oli kyllä aivan turha Männyltä.
 
Varmaan otetaan lohikäärmeiltä hanuriin, loukkaannutaan ja vko loppuna 0pistettä liigasta, ku oli niin kova chl- peli viikolla.
 
Tää on ihan ok että Rouenilla 2 maalia. Miksei vaikka kolme. Ilveksen kuitenkin täyty lähtee matsiin offensiivipainotteisesti ettei vahingossakaan tuu mitään tasurinuhjua. Mutta se että Ilves on tehnyt yhden on jotain mitä ei kykene käsittämään.

Tuo toisen erän hallintakin oli todella näennäistä. Ei montaa tonttia ollu.
 
Väisänenkin näyttää ihan Mcdavidilta tässä matsissa mitä tulee luisteluun.
 
Jotta voidaan liigassa pärjätä niin ainoa mitä tarvitsee tehdä on saada Ratisen ja Meskasen sopparit purkuun ASAP.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös