Tulosveikkaus ja otteluseuranta SaiPa - Ilves 27.10.2021

Status
Viestiketju on suljettu.
Marekille tsemiä kuntoutukseen!
Minusta oikein järkevää reagointia Tillulta ottaa Taponen lainalle HIFK:sta. Pidän tosi lupaavana veskana nuorta miestä ja voi kuulkaas yllättää tosi positiivisesti. Nuorten kisoissa päihitti Piiroisen.
Itse laittaisin Taposen vähintään samalle viivalle Halosen kanssa, jos en hieman korkeammallekin.

Joten, rauhassa vain Marek kuntoon…Jos nivusvammasta kyse (hope not), niin todellakin pitää ottaa tarkasti, vamman uusiutuessa erittäin herkästi.

Paljon tärkeämpää on saada oma peli toimimaan sysimustan sekoilun jälkeen nyt. Tämä vaatinee valmennuksen vaihtamisen. Minä uskon kyllä siihen, että nuoreen Mv-tandemiin Ilves ei tule kaatumaan.

Pakko oli lainata itseäni lokakuun alulta…Meillä on kuulkaas semmoinen nuori maalivahtiduo, että muut vapiskoot… Miettikääs palstaveljet TAPOSEN 1.peli…Pojalle vaan pidennystä lainaan, niin kauan kuin tarvitaan, jos HIFK suostuu.

Niin, sitten meillä on vielä muuan Langhamerkin, että en olisi molareista huolissani.
 
Kyllä jäi harmittamaan tuo viimeinen huumorijäähy. Olisin nyt 3 ottelun voittoputkessa näiden tulosveikkausten kanssa ilman viimeistä maalia :(

Ei vais, hyvä peli, tuomarit syvältä. Maistuu!
 
Näähän oli huonompia kuin Tom Laaksonen.
Ikinä uskonut moisia tuomareita näkeväni.
Nyt vakkujen alettava aina jäähyistä purnaaminen murhaajatuijotuksien kera.
 
5/12 vaikka tuomarit yritti kaikkensa...
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös