Tulosveikkaus ja otteluseuranta TPS - Ilves 13.12.2024

Status
Viestiketju on suljettu.
Kolmanteen voisi taas löytyä sitä asennetta.

Raskasta pelata jos jatkuvasti juoksrt perässä ja häviät kamppailuja.

Onneksi TPS:n hyökkäyspeli lähinnä laidoilla pyörimistä ja ydin puolustettiin paikkapaikoin hyvin.
 
IMG_5895.jpeg
 
Ilves on ihan ..tanan aneeminen. Kuka tuolta hyökkäyksestä nyt puuttuu, niin että koko paska on ihan kuralla. Vai onko hyökkäys laittettu vain puolustaan. Koko viikko ihan kuraa. Joo, on poissaoloja.
 
Mää en käsitä miks ei voida pelaamalla mennä tonne hyökkäysalueelle. Aina päätyyn ja menetys vittu että vitutttaaaaa
 
Ihmeen hyvin pysytään tuloksessa kiinni, vaikka kolme peliä putkeen paskaa
Nii o. Pitää varmaan kyl jättää kolmas erä kattomatta, ku muuten ei kovin kummosta kattottavaa oo ja lumetkin luomatta.
 
Ollaan ylivoimalla ja Haapanen dominoi kiekkoa 1v3 tilanteessa :D
Vaikka ollaan oltu ihan paskoja noin muuten, niin mitäs helvettiä tuossa nyt teet jos noin saa pelata? Samanlailla Nättinen vei kellosta KalPaa vastaan aikaa kun KalPa-pelasi vielä 6v4 eli kahden miehen ylivoimalla, eikä nekään voineet tehdä mitään. Ja ihan yhtä paskaa oli silloin, vaikka meitä hyödytti. Typerimpiä linjauksia, mitä tässä Liigassa on.
 
Siis Liiga on oikeasti ihan saatanan heikkotasoinen sarja, jos näin heikko Ilves on vielä tasoissa vastustajan kanssa.
Luulis että tämä olisi ollut joku alkukauden ottelu
Liiga on täyttä puuhastelua. Miksei voida pelata matseja tasaisesti samoilla lepoeduilla? Miksi tämä onnistuu muualla, mutta ei Suomessa.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös