Tulosveikkaus ja otteluseuranta TPS - Ilves 15.10.2022

Status
Viestiketju on suljettu.
Tää kaatuu vielä tuohon 5-3yv sössimiseen. Joku Pyyhtiä räppää maalin edestä 1-0 ja Jasu tyhjiin 2-0.
 
Huolimatonta, kuritonta, hermostunutta.

Nyman ja Lööf nyt näin esimerkkeinä
 
Todella hämmentävää kuinka hyvin Tepsi haastaa Ilvestä Ilveksen lepoedusta huolimatta. Hyökkäysvitjat ei toimi sitten yhtään ja erikoistilanteissakin Tepsi oli parempi.
 
Pennanen näkee kyllä nyt hyvin mihin "pelitapaan" tämä Ilves on tehty... ei soitella hitaita. Saakutti, nyt on pakko reagoida Tillu ja NOPEESTI!
 
Huomaa kyllä, että joukkue on kasattu Myrrän, ei Pennasen kiekkoa varten. Toivottavasti Koskela on hereillä ja ymmärtää vahvistaa joukkuetta ja laittaa hyödyttömät hiihtelijät kilometritehtaalle.
Keiden ominaisuudet ei "Pennasen kiekolle" (mikä tän päivän peli-idea onkaan) sovi ja kenen sopii?
Avaatko viestiäsi?
 
Pelinopeus ei riitä tai kiekonkäsittelytaito ei pysy jalkojen ja käsien mukana. Ehkä se siittä, kun saadaan treenejä alle.
 
Todella vähän huomioiden tuo lepäämisetu. Pakko näkyä kolmannessa erässä, on ollut todella kuluttavaa peliä.

Tää "lepoetu" on saanut ihan naurettavat mittasuhteet tällä palstalla - varmaan johtuen niistä Ilveksen parista surullisesta esityksestä. Ei se nyt yleisesti ottaen ole sellainen asia, joka peleissä kovin vahvasti näkyy. Tuloksissakin merkitys on marginaalinen.

Nää jutut on sellaisia niin kuin, että joukkueen pitäisi hallita pelejä täysin lepoedun ansiosta.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös