Battery
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 10 500
Kyllä. Niin tuomari myös kuulutti.Tuliko se toinen jäähy muutes rankkarina?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kyllä. Niin tuomari myös kuulutti.Tuliko se toinen jäähy muutes rankkarina?
Sitähän mää kysyin.Utunen viime kaudella..![]()
Samaa mietin että pitäis pakottaa nopeisiin poikittaisliikkeisiin, alkaa nivuset paukkuunPitäisi levittää nopeasti, kun tuo Valin liike on tuommoista ja varmasti tekisi höpöä kunnon pari venytystä nyt. En käsitä miksi eivät vaihda molaria, mutta tämä pitäisi hyödyntää armottomasti Ilveksen.
Sitähän mää kysyin.
Niin?Koska on viimeksi Ilveksessä pelattu numerolla 37?
Eikös se Nättinen meekkään Anaheimiin?Jos huhut pitää paikkaansa niin siellä Turussa viilettää maan nopeimmat hyökkääjät eli Näde ja Savi![]()
Eikös se Nättinen meekkään Anaheimiin?
TPS varmaankin sama asia. Suomessa vaan.Eikös se Nättinen meekkään Anaheimiin?
Nythän mää sen muuten hokasin. Lasse, Iksa ja Nikkehän menee tietenkin tepsiin, jotta saa pelata vapahtaja Nättisen kanssa! Eihän tuollaisessa tilanteessa voi vastustaa houkutusta.TPS varmaankin sama asia. Suomessa vaan.
Sarkasmia. Luulin että olisi ollut vuosia sitten.Niin?
Edit. 25.4.2025
Niin se aika rientää...Sarkasmia. Luulin että olisi ollut vuosia sitten.
Ole tyytyväinen siitä, että sun ei ole selkeästikään tarvinnut koskaan pelätä sitä, että mitä tapahtuu kun muut saa tietää tuollaisen asian. Hieno juttu, jos se ois sulle yhdentekevää eikä muuttaisi sun suhtautumista mitenkään. Mustakin ois aivan mahtavaa jos Prideä ei tarvittaisi. Mutta niin kauan kun ihmisoikeudet on päättäjienkin mielestä jokin mielipidekysymys, niin niin kauan sitä tarvitaan.![]()
TPS:n lausunto lauantain With Pride from Turku -teemaotteluun liittyen
TPS:n lausunto lauantain With Pride from Turku -teemaotteluun liittyen.hc.tps.fi
> Lauantain ottelu pelataan With Pride from Turku -teemaotteluna. Teeman kautta TPS haluaa nostaa esiin yhdenvertaisuuden ja tasa-arvon merkitystä. On tärkeää, että jokainen tuntee olonsa tervetulleeksi jääkiekon pariin – niin kentällä kuin katsomossa. Jääkiekko kuuluu kaikille!
> Yksi pelaajistamme on ilmoittanut, ettei hän henkilökohtaisen vakaumuksensa vuoksi käytä Pride-paitaa lauantain ottelussa. Olemme keskustelleet asiasta sisäisesti ja kunnioitamme yksilön oikeutta henkilökohtaiseen vakaumukseen.
-
Hienoa, että ei pakoteta ketään pelaaman Pride paidat päällä, mutta onpa aiheena tyhmä teemapeli. Miten kenenkään seksuaalisuus liittyy jääkiekkoon? Kuka sitä seksuaalisuutta kysyy hallissa ja kuka on kieltänyt vaikka homoja tulemasta?
Itse en muista täyttäneeni mitään lomaketta tai kyselyä, omasta seksuaalisuudestaniEli eikö jääkiekko ole kuulunut kokoajan kaikille?
Kyllä tämä tosiaan voidaan vielä hävitäkin. Erityisesti huolestuttaa, paljonko tuomarit kokevat tarvetta tasoitella jäähymääriä.Onneksi tästä ei tyylipisteitä jaeta, mutta vielä täytyy pelata 20min ihan tosissaan, että se 3 pistettä saadaan.
Eilen olikin mun mielestä kauden viihdyttävin ottelu tähän asti.Täytyy nyt todeta, että tää peli on ollut aivan paskaa kaksi erää. Ainakin verrattuna eiliseen.
Onneksi tästä ei tyylipisteitä jaeta, mutta vielä täytyy pelata 20min ihan tosissaan, että se 3 pistettä saadaan.