Veikkausliigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Täähän käy! Ens sunnuntaina sit omalle paikalle ja siittä ei luovutakkaan enään.
 
Ja sieltähän se tasapeli tuli! Haka-KuPS 2-2. Hyvä.

Haka menetti loppuhetkillä Maissa Fallin, joka loukkasi jalkansa pahannäköisesti. Taisi tulla pitkä huili.
 
Viimeksi muokattu:
Otetaan ilolla vastaan
 
Bravo Haka. Olisivat voineet kaikki kolmekin pistettä kupsukalta viedä, mutta näillä mennään. Ipa pyörittelee torstaina eläintarhan solmuun, jonka jälkeen sunnuntaina joku Kuapijon Palettiseura on ihan suupala. Kyä tää näinki kelpaa :)
 
SJK:n kunnon kylvetys kelpaa ja pitää toivoa vireelle jatkoa, Interin runkosarjan vikat pelit kun ovat Klubia ja Kupsia vastaan.
 
Erittäin hyvä tulos Ilvekselle, jolla kolme peliä runkosarjassa jäljellä. Maaliero nyt selkeästi (+8) parempi kuin tasapisteissä olevalla mutta pelin enemmän pelanneella SJK:lla. Voitot EIFistä ja Gnistanista riittäisivät runkosarjan top 3 -sijoitukseen, joka takaisi kolme kotipeliä ylempään loppusarjaan.
 
Viimeksi muokattu:
Takaisin
Ylös