Ville Koistinen

Osasto 41 saanut oivan lisän jengiin.
 

Liitteet

  • C5ABF00F-A70E-4953-90B8-AB3A6B0624E7.jpeg
    C5ABF00F-A70E-4953-90B8-AB3A6B0624E7.jpeg
    211,8 KB · kertaa luettu: 766
On kyllä upea mies. Kun hakkaa vaimoaan sen verran monta kertaa että rouva pistää eropaperit vetämään, niin avioero lienee ainoa lopputulema. Hyvin vedetty hienolta mieheltä!
 
On kyllä upea mies. Kun hakkaa vaimoaan sen verran monta kertaa että rouva pistää eropaperit vetämään, niin avioero lienee ainoa lopputulema. Hyvin vedetty hienolta mieheltä!
Ylempänä oleva kommentti luettava ripauksella sarkasmia.
 
III-divisioonassa pelaava kittiläläinen KiPS kertoi lauantaina, että se vahvistuu pelaajauransa kauden 2020–21 jälkeen päättäneellä puolustaja Ville Koistisella.

Seuran Instagram-tilillä ei ole täsmennetty, onko Koistisen visiitti vain yhden ottelun mittainen tai saadaanko hänen palveluksistaan nauttia koko loppukauden ajan.


Edit. Ei onnistunut ekassa matsissaan pilkulta:

"Kittilässä Ville Koistisella vahvistunut KiPS kaatoi Ivalon Tunturi-Kiekon lukemin 8−1. NHL:ssäkin nähdylle Koistiselle III-divisioona ei poikinut pisteitä. Koistinen pääsi ottelun lopussa yrittämään rangaistuslaukausta, mutta Tu-Ki:n Kalle Aaltonen onnistui torjumaan yrityksen."

 
Viimeksi muokattu:
Takaisin
Ylös