Ville Kolppanen

Vs: Ville Kolppanen

Suunnittele Ville Kolppaselle maski!

http://ilves.com/?p=13698
 
Vs: Ville Kolppanen

Kuinka moni on lähtenyt suunnittelemaan Kopolle maskia?
Itse aloitin tänään ja kohta puoliin alkaa olla jo luonnos tehtynä.
 
Vs: Ville Kolppanen

Jarpeez sanoi:
Kuinka moni on lähtenyt suunnittelemaan Kopolle maskia?
Itse aloitin tänään ja kohta puoliin alkaa olla jo luonnos tehtynä.

Itselläni olisi selvä visio mielessä, mutta en ole vielä keksinyt miten sen toteutan. Teetkö oman luonnoksesi jollain tietokoneohjelmalla vai käsin piirtämällä?
 
Vs: Ville Kolppanen

Hieno maski!

Harmi, että voitto ei osunut omalle ehdotukselleni.
 
Vs: Ville Kolppanen

Sanokaa mun sanoneen, että Kolppanen on matkalla kohti maajoukkuepelejä...

Lisäksi hyvät pelit tuo meille aivan uuden ongelman.. Ilvespelaajat alkavat kohta kiinnostamaan muuallakin, miksei myös Tuokkola.
 
Vs: Ville Kolppanen

Onnea ensimmäisestä nollapelistä liigassa...niitä on satavarmasti tulossa lisää!!!
 
Vs: Ville Kolppanen

Mahtava peli Villeltä! Tämä kuva kertonee Villenkin fiilikset pelin jälkeen:

kolppanenetu250913JoP_sm.jpg
 
Vs: Ville Kolppanen

Kolppanen nousi tämän pelin jälkeen maalivahtipörssin kärkeen. Torjuntaprosentti huikea 94,85!

Loistava peli Villeltä tänään, kuten koko alkukausikin!
 
Vs: Ville Kolppanen

Siellä se Kolpi on kohtuullisella sijalla Liigan tilastoissa. 8)

http://www.liiga.fi/tilastot/kokonaan.html?l=m_torjuntaprosentti&b=rs&s=13-14

Edit. Hidas.
 
Vs: Ville Kolppanen

Kun tuota Kolppasen hääräilyä seuraa, niin on pikkuhiljaa alkanut tulla ikävä ikisuosikkiani Jani Hurmetta.
 
Vs: Ville Kolppanen

Kolppasesta ilmeisesti tänään joku juttu Iltalehden paperiversiossa.

Toivottavasti Ville pystyy säilyttämään vireen vielä, kun pelataan niitä kuuluisia Marraskuun pelejä. Kyllä kauteen tulee mahtumaan muutama heikompikin peli, kuten jokaisella veskarilla. Upeaa on katsella Kolpin otteita kaukalossa! Illasta toiseen tulee sitten voitto tai turpaan, niin huomioi fanit pelin jälkeen. Kiittelee heitä myös aika usein twitterissään. Upea jätkä!

Toivottavasti Ilves on se seura, jota Kolpi tulee vain edustamaan Suomessa pelatessaan. Oli aika uskaliasta todeta, että "Rinnassani sykkii Ilves sydän!". Ja muutaman vuoden päästä kantaisi jonkun helkkarin KalPan paitaa. Olisi aika omaa Ilves sydäntä riistävää.

Nautitaan nyt tästä nuoresta miehestä, jolla on sopimus vielä vuoteen 2015! Näillä otteilla ei Ipassa tai ylipäätään Suomessa ensi kaudella pelaa. Upeaa on ollut katsella äijän urakehitystä. "Kolmosvahdista ykköseksi." Uskoisin, että Järvenpään tulo ja viime kaudella visiitin tehnyt Anders Lindbäck ovat osasyynä hurjaan vireeseen. Vai Jaroslav Hübl? Ehkä ei. Ja kai se Karhukin osaa jonkin verran näitä hommia.

Tuukka Rask, Riku Helenius, Juha Metsola, Sami Aittokallio, Ville Kolppanen... Tuossa meidän viime vuosina kasvattamia jätkiä ja katsokaa missä ovat nyt. Ensimmäinen voittanut Stanley Cupin, Helenius ja Aittokallio pelaavat myös Pohjois-Amerikassa, Metsola kantaa aivan väärää paitaa mutta on kasvanut huippuveskariksi ja Kolppanen on matkalla tähtiin.
 
Vs: Ville Kolppanen

Kolppasesta on kyllä tullut yksi lempi maalivahtejani! Toivon todellakin, kuten varmasti kaikki muutkin Ilves fanit, että Kolppaselle tulee pitkä ja hyvä ura jääkiekon saralla! Olisi tottakai mahtavaa, kun Kolppanen pelaisi aina Ilveksessä liigassa pelatessa!
 
Vs: Ville Kolppanen

Saas nähdä tuleeko "veli venäläiseltä" jo pian tarjous, siellä kun ei maalivahtien epäonnistumisia kauaa kattella ja tarve hyville maalivahdeille on.
 
Vs: Ville Kolppanen

ifor74 sanoi:
Saas nähdä tuleeko "veli venäläiseltä" jo pian tarjous, siellä kun ei maalivahtien epäonnistumisia kauaa kattella ja tarve hyville maalivahdeille on.

Jos Villen meno jatkuu näin niin varmasti tulee. Vaikealta tuntuisi nähdä, että Ilves voisi Kolppasesta luopua tässä tilanteessa, vaikka Järvenpääkin on kelpo mies. Kaikella on tietysti hintansa.
 
Vs: Ville Kolppanen

Näin sen pitääkin mennä, helpolla ei luovuta mutta kaikella on hintansa..... Ja kauppa se on mikä kannattaa....
Eli Jos Ville jatkaa tällä tasolla niin en yhtään ihmettele jos Venäjältä tulee tarjous josta ei kannata Ilveksen eikä Villen kieltäytyä.
Ilvekselle 500k ja Villelle palkka kolmin kertaistuu vähintään niin on win-win tilanne. Järvenpäähän on kuitenkin sen verran luottoa ettei kausi Villen menetykseen kaatuisi.
 
Vs: Ville Kolppanen

"Viiri viidessä vuodessa" tyyliset jutut voidaan samantien unohtaa jos jokainen onnistunut pelaaja on kaupan. Jos nyt on pelaajien kemiat napsahtaneet kohdilleen niin yksin muutos saattaa aiheuttaa taas negatiivisen kierteen jonka jälkeen kausi paketissa.
Toisaalta raha ratkaisee ja ruletti pyörii.
 
Vs: Ville Kolppanen

Eikös saipa myyny Jani Niemisen 500k hintaan? Sanoisin että vähintään tuon saman verran on Kolppanen arvoltaan jos vertaa äijiä. Puoli miljoonaa on niin paljon rahaa, että Ilveksen kannattaa jo siihen hintaan myydä. Onhan meillä kuitenkin toinen kelpo maalivahti, joten ei Ilves ihan tyhjän päälle jäisi.
 
Takaisin
Ylös