Ilveksen yleisömäärien kehitys

Lipputarjous on nyt ollut voimassa reilu 8 tuntia, niin luultavasti ei vielä juuri näy vaikutusta. Saa nähdä, ehtiikö tarjous vaikuttaa ylipäätään huomiseen peliin kovinkaan paljon.
Itse ostin tämän päivän peliin liput jo 10 päivää sitten veikkauksen 2 yhden hinnalla edulla.
 
Itse ostin tämän päivän peliin liput jo 10 päivää sitten veikkauksen 2 yhden hinnalla edulla.
Juu, tuollainen oli myös. Suurelle yleisölle tutumpi on tämä black week-tarjous ja vielä jopa parempi, kun kaikista aikuisten lipuista saa -50%.
 
Jokainen kannattaa ihan kuten haluaa ja boikotoi omankin joukkueen kotipelejä, jos jokin harmittaa. Se on jokaisen oma asia.

Kuitenkin mitä vähemmän Ilves saa lippu-, mainos- tai muita myyntituloja, sitä heikompi seura on kilpalaulannassa kärkitason pelaajista.

Muistetaan, että tämä ei minkään oligarkin leikkikenttä, jonka tappiot kuitataan maakaasutuloilla.
 
Kyllä tätä touhua on jo niin monta vuotta minunkin kukkarosta rahoitettu, että jokin vaatimustaso saa minullakin olla pelillistä tasoa sekä toimiston suorittamista kohtaan. Onneksi en mennyt sitä pitkään harkitsemaani kausikorttia ostamaan täksi kaudeksi, niin saan edes rahoilleni vastinetta muiden asioiden toimesta.


Suosittelen kaikkia muitakin toimimaan samoin, eli äänestämään jaloilla. Tällä keinolla saadaan Timppa ja fossiilit ulos sikariportaasta ja uutta nousua kehiin.

Jos tarkoitat fossiileilla Jaloa ja Seppää, niin täytyy sanoa,että helkatin lyhyt on ihmisen muisti.
Nämä fossiilit on nostanut Liigan mätäpesäkkeen yhdeksi suurseuroista. SM-liigan aikana Ilvestä on johdettu hyvin kahdesti, ja molemmilla kerroilla Ripa on ollut puikoissa.
Ripa ja kumppanit ovat luoneet paskasta olosuhteet, missä ollaan mestarisuosikki vuodesta toiseen.

Samoin Tillu on rakentanut tälle(kin) kaudelle joukkueen, millä pitäisi olla realistiset mahdollisuudet pelata mestaruudesta. TÄLLÄ HETKELLÄ valmennus on epäonnistunut.

Täällä huudetaan jokaisen tappion jälkeen Tillulle kenkää, ja ihan niin kuin vaihdos olisi joku tae, että muutos olisi parempaan suuntaan.

KEspoo-peli oli kieltämättä huono, mutta oman muistini mukaan Hölön Pelsuilla myös otteet heittelivät pelien välillä. Luotetaan siihen,että kun kevät koittaa, niin Ilves on oikeasti parhainmillaan.

Jos jäät pois peleistä vastalauseena huonoille otteille, niin et varmastikkaan ole huutamassa täällä vahvistuksia joukkueeseen. Jos pelataan puolityhjällä Areenalla, niin rahaa ei taastusti ole käyttää uusiin pelaajiin.
 
Takaisin
Ylös