Marek Langhamer

Riksu

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
16 246
Onko hajua, että mikä Marekin tilanne mahtaa olla?
Tikan haastisvideossa näkyi Dostal, Malek ja joku Lankun patjoilla, maski tosin tais olla kokovalkoinen.

Toivotaan, että olisi kuitenkin ensi viikolla mukana.
 
Viimeksi muokattu:

WillieGunn

Luottopelaaja
Viestejä
4 201
Jonkun kommentin mukaan tällä palstalla miehen omien sanojen mukaan vamma ei ollut paha. Viikon huili. Onneksi Malek sai jo vähän rintakarvoja. Ei se huonoon paikkaan tullut, kun pääsee reenaan maanmiesten Lankun ja Dostalin kanssa. Ensi viikon CHL pelit paljastaa. Jos Pitkävasara ei ole rosterissa, niin veska on hankittava heti lainaan jostain.
 

oowee

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
264
Neiti superjunnu on kovin tyytyväinen tällä hetkellä. Takalevyyn tuli Annille kaveri

7B596B4F-2B09-4E00-8B81-7DD7BD839B2D.jpeg
 

Vovlo

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
12 107
100T% vauhdissa
Ei tartte ku samalla jatkaa niin mestaruus on aika hyvin näpeissä

Tosin tälleen kun sanoo niin loukkaantuu loppukaudeks ens pelissä ja 100 prossaa säilyy,

Mutta, ihan asiaakin. Lankku oli kyllä rautaa ja olen tyytyväinen että meillä on ihan ehta ja oikea ykkösvahti tähän Liigaan. Tästä miehestä ei menestys tule jäämään kiinni.
 

Riksu

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
16 246
Marek kaikissa MV-tilastoissa ykkösenä :)

Pelasi hyvän pelin eilen ja otti ekassa erässä tärkeä torjunnat. Muutoin sitten vahvaa rauhallista tekemistä.

Veikkaan huilaavan huomenna. Malek huomiseksi kehiin ja Lankku sitten lauantaiksi.
 

Jäähykuningas18

Luottopelaaja
Viestejä
6 887
Pelasi eilen hyvin mutta vähän pomputtaa vielä eteen. Ei ehkä eilen niin pahasti mutta viikonlopun CHL-otteluissa kyllä. Tästä kuitenkin erittäin hyvä jatkaa.
 

B

Luottopelaaja
Viestejä
7 914
Alkaa näyttämään siltä miltä piti jo silloin kun mies tänne tuli. Loukkaantuminen sotki viime kauden, mutta nyt on kyllä rautaista tekemistä. Ei se toimittajien ennakoissa saatu parhaan maalivahdin titteli kaukana ole.
 
Ylös