Jep nyt oli ensimmäinen peli missä oikeasti keskityttiin roikkumiseen ja estämiseen. Kelpais jatkossakin. Jäähymäärät tasottuisivat ajan kanssa, kun pelitapoja säädettäisiin.Yksi selvä korkea jäi viheltämättä ja se rankkari oli ihan farssi, mutta muuten erittäin hyvä peli tuomareilta. Tämä sen linjan pitäisi olla.
Näkyy kyllä tuloksessakin kun taitavat pelaajat pääsee olemaan taitavia. Toki ymmärrän Pelsuja sen verran että tämä oli kylla aika shokeeraava linjan muutosJep nyt oli ensimmäinen peli missä oikeasti keskityttiin roikkumiseen ja estämiseen. Kelpais jatkossakin. Jäähymäärät tasottuisivat ajan kanssa, kun pelitapoja säädettäisiin.
Virheitä sattuu ja kaikkea ei voi nähdä, nyt jäi Ipan korkea maila mutta toisaalta myös 5v3 ei olisi ollut vääryys kun Mäntykivi vedettiin nurin neliön keskellä.
Mielestäni tällaista peliä on kivempi katsoa kun sitä lauantain kreikkalaisroomalaista Sport-ottelua.
Itseäni vaan naurattaa kun Pennanen tuijottaa kattoon ja lattialle kun tuo lörpöttää tommosestaAi että Niemelä valittaa tuomarilinjasta lehdistötilaisuudessa
Tuntui vähän että Pennanen olisi halunnut kysyä että "mitä helvettiä sää höpötät?" Niemelältä kun siinä luennoi tuosta.Itseäni vaan naurattaa kun Pennanen tuijottaa kattoon ja lattialle kun tuo lörpöttää tommosesta
Ite kuvittelin Pennasen sanovan mielessään, "älä sano mitään, älä sano mitään.."Tuntui vähän että Pennanen olisi halunnut kysyä että "mitä helvettiä sää höpötät?" Niemelältä kun siinä luennoi tuosta.
Mutta oli Pennasen kommentti yhteen jäähytilanteeseen aivan loistava.
Kannattaa oikeasti katsoa tuo lehdistötilaisuus.
Vittu mitä paskaa tänään. Ihan saatanan kamalaa toi KalPan roikkuminen, mutta sitten kääntyikin kolmanteen meidän eduksi. Linjatonta kuraa.
Kaiken kruunasi linjatuomarishow oman pään aloituksessa 30 sekuntia ennen loppua.. kiekko jäähän saatanan apina.
Hyvä voitto, mutta vituttaa. Rikkoi selkeästi kahden hyvän joukkueen peliä.
Ja Haapalaan kohdistunutta, päähän osunutta osumaa ei kukaan 4:stä nähnyt. Olisiko henkan pitänyt jäädä kuolemaan kentälle??
Voidaanko tämä laittaa kaukalon ledeille pyöriin aina alotuksissa?kiekko jäähän saatanan apina.
Ilomielin. Nykyään pilkitään ihan liikaa noissa aloituksissa.Voidaanko tämä laittaa kaukalon ledeille pyöriin aina alotuksissa?
Olen täysin samaa mieltä. Se on raskasta katsottavaaIlomielin. Nykyään pilkitään ihan liikaa noissa aloituksissa.
Varsinkin, kun usein aloitus uusitaan, pelaajat aloittavat samalla tavalla kuin ennenkin, sitten se onkin ok.. en tajua mikä niissä aina otetaan uusiksi.Olen täysin samaa mieltä. Se on raskasta katsottavaa