Jonis Nemis
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 796
Ei kyl oo siitä kii…
Kauanko tämän kaverin annetaan oksentaa tätä pahaa oloa ympäri palstaa viestitolkulla?Kohta nähdään kun Antti nostelee housujaan haastattelussa. Farssi koko jätkä. Miten voi tälläisen kokoonpanon takana suorittaa noin huonosti.
Top2 jengi sukeltaa paljon huonompaa vastaan. Pelsujen pillin mukaan tanssittu. Ei riitä taktiset ratkaisut pelin sisällä, ei mitään annettavaa henkisellä puolella.
Antti on pehmee.
Kauanko tämän kaverin annetaan oksentaa tätä pahaa oloa ympäri palstaa viestitolkulla?
Jatkoajassa oli juttu, jossa oli laskettu Ilveksen vieneen sarjan maalipaikat lahdessa lukemin 23-13 tasakentin.Kohta nähdään kun Antti nostelee housujaan haastattelussa. Farssi koko jätkä. Miten voi tälläisen kokoonpanon takana suorittaa noin huonosti.
Top2 jengi sukeltaa paljon huonompaa vastaan. Pelsujen pillin mukaan tanssittu. Ei riitä taktiset ratkaisut pelin sisällä, ei mitään annettavaa henkisellä puolella.
Antti on pehmee.
En ole ollenkaan huolissani.Tuo mielummin ilmi kuinka hyvin valmennus suorittaa juuri nyt?
Tuo mielummin ilmi kuinka hyvin valmennus suorittaa juuri nyt?
Mitä jos olisi muutanut pelitapaa ja ohjeistanut pelaamaan maalille kiekkoa?Saatanan pendo kun et laita pelaajia laukomaan sitä kiekkoa rysään.
On se vaan paska valkku.
Jatkoajassa oli juttu, jossa oli laskettu Ilveksen vieneen sarjan maalipaikat lahdessa lukemin 23-13 tasakentin.
Tänään vietiin pelillisesti vielä selkeämmin, ja tulos tosiaan oli heikko. Maaliodottams 3.6-1,2
Jengi sukeltaa kun se häviää välierissä pelin. Edelleen on oksettavaa, että et pidä Pelicansia minään. Runkosarjan nelonen ja selvittänyt itsensä välieriin.
Onko valmennus sitten vastuussa siitä, että paikoista ei tehdä? Tai siitä, että Ässiä vastaan ei voitettukkaan suoraan 4-0?
Jos noin selkeästi pehmeämpi joukkue ja noin kapealla materiaalilla taivaltava joukkue vie Ilvestä jo toistamiseen ja johtaa sarjaa niin en näe, että valmennus tässä olisi mitenkään onnistunut. Alivoimapeli on aivan paskaa ja ennen kaikkea tahtotila on paljon isompi vastustajalla. Ben Blood tekee kaksi maalia ja ratkaisee pelin, kertoo kyllä kaiken. Mistä Ilves saisi tappajan vaiston maalineteen menemiseen ja samanlaisen tahtotilan?
Pelikaanien kapean kärjen pimennys ei onnistunut edes vaihtoedulla.
Itselläni on vahva usko, että Ilves pelaa finaaleja!
Miten niin tulee?Ehkäpä, mutta Tapparaa vastaan tulee rumaa jälkeä näillä otteilla.
Vai olisko se pelitapa sittenkin huonompi?Meidän pitäisi olla materiaalisesti ja pelitavallisesti parempi ja taitavampi joukkue, mutta ei se kyllä tulostaululla näy.
Miten niin tulee?
Jos tällä pelinhallinnalla et saisi Heljangolle tehtyä 10 maalia, niin olisi kyllä suuri ihme.
Bartosak vie Ilvestä kyllä nyt, mutta siihen pitää saada nopeasti muutos.