Raipe - The Great One
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 11 541
Ei tähän herraan kaaduttu, mutta ei ole vaan voittava maalivahti poffeissa. Nämä on faktoja.
Malek oli ihan OK. Se vaan ei riitä huippu-urheilussa, että on OK. Se ei ole Malekin vika, että on laitettu tällaseen paikkaan. Tällä tasolla voittaakseen myös oman maalivahdin on pelattava huippupelejä, tehtävä huipputorjuntoja.Malek oli ihan ok. Ei voi kaataa niskaan, että jätkillä puntit tutisee ratkasupaikoissa.
Mistäköhän johtuis? Epävarmasta molarista. Mutta joo, epäinhimillistä lyödä ton tason molari tollaseen paikkaan.Malek oli ihan ok. Ei voi kaataa niskaan, että jätkillä puntit tutisee ratkasupaikoissa.
Saravo sano viime pelissä liittyen kenttäpelaajiin hyvin luottamuksesta. Kun pelaajat luottaa toisiinsa, ne pystyy keskittyyn silloin omaan tekemiseen 100% eikä ryntäile pakkaamaan kaveria ja viisikkopelaaminen pysyy silloin hyvin kassassa.Mistäköhän johtuis? Epävarmasta molarista. Mutta joo, epäinhimillistä lyödä ton tason molari tollaseen paikkaan.
Kuinka hyvin täytyy Ilveksen kentän pelata että Malek voittaa? Täytyykö se olla 60 minuuttia painetta eli vedon vetoa ei saa päästää? Tällä tasolla marginaalit on niin pienet että turha uskoa mihinkään 60 minuutin paineeseen jolla paikataan huonoa mokkea.Ei luottoa pudotuspeleissä, nyt pakon edestä maaliin, ja tappio Malekin vika?
Viisi miestä edessä voi tehdä virheitä, mutta onko oikein syyttää Malekia?
Mielestäni tappion syy löytyi tänään viisikoiden virheistä.
en tiedä pitääkö nyt koittaa edes mitään syyllistä metsästää. tiukka vääntö, joka käänty kaverille. malek otti kiinni ne, jotka piti. 1 ylärima ja 1 tolppa kun olis pomppinu meille niin olis ollu 4-3 varsinaisella ja täälläkin olis eri ääni kellossa. sellasta se hoki on, vaikka helvetisti sapettaakin.Ei luottoa pudotuspeleissä, nyt pakon edestä maaliin, ja tappio Malekin vika?
Viisi miestä edessä voi tehdä virheitä, mutta onko oikein syyttää Malekia?
Mielestäni tappion syy löytyi tänään viisikoiden virheistä.
en tiedä pitääkö nyt koittaa edes mitään syyllistä metsästää. tiukka vääntö, joka käänty kaverille. malek otti kiinni ne, jotka piti. 1 ylärima ja 1 tolppa kun olis pomppinu meille niin olis ollu 4-3 varsinaisella ja täälläkin olis eri ääni kellossa. sellasta se hoki on, vaikka helvetisti sapettaakin.
Juu ja Salmela on sitten yhdestä virheestä isoin saatanaTäällä on erikoinen tapa puolustella Malekia vaikka ei ole koko kauden aikana esittänyt yhtään mitään. Hassut tuuletukset ilmeisesti riittävät. Omaan silmään minkäänlaista kehitystä ei ole tullut ja ei ota tarvittavia koppeja pelien ratkaisuhetkillä.
Huomasitko sitä että olisi voinut torjua kaksi maalia? Se ei ole yhtään hyvä suoritus jos hörppäät kaksi, mutta teet yhden geim seiverinHuomasitteko muuten, että torjui mm. läpiajon tänään ?