Tarinankertoja
Luottopelaaja
- Viestejä
- 3 523
Kummankaan seuran pukukopissa ei ole mitään merkkejä seuran perinteistä
Ilveksen kopissa on maalattuna ilveksen kapteenit kuvineen...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kummankaan seuran pukukopissa ei ole mitään merkkejä seuran perinteistä
On siellä paljon muutakin joka liittyy seuran historiaan.Ilveksen kopissa on maalattuna ilveksen kapteenit kuvineen...
Yllättävän vähän mielestäni, varsinkin kun seuraava kotipeli osuu maanantaille, niin vois kuvitella tohon ekaan olevan menijöitä vaikka kuinka. Itse joudun jäämään pois töiden vuoksi, mutta muihin olisi tarkoitus kyllä mennä.6300-6500 myyty torstaille
No ehkä vähän mutta kyllä sinne 9k paikkeille varmaan mennään..alle 8k ei kyllä jäädäYllättävän vähän mielestäni, varsinkin kun seuraava kotipeli osuu maanantaille, niin vois kuvitella tohon ekaan olevan menijöitä vaikka kuinka. Itse joudun jäämään pois töiden vuoksi, mutta muihin olisi tarkoitus kyllä mennä.
Mielenkiintoista nähdä paljonko tulee porukkaa kun vastassa on jotenkin kuvitteellisen satunnaiskävijän silmin ajatellen ehkä vähän epämediaseksikäs Kalpa.
Ilveksellä voi olla enää kaksi kotipeliä tällä kaudella.
Nyt halliin ihmiset.
Oon hakenu jo neljänä vuotena, mut en tiä onko menny posti perille kun mitään ei ole kuulunut…Et oo ajatellut hakea Ilveksen markkinointitiimiin?
Olisi kiva tietää paljonko rokottaa tuo kausaripelleily.Selittelyä selittelyä mutta KalPa ei ison yleisön silmissä taida vieläkään se seksikköin tiimi olla. Toki lähestulkoon kaikki muutkin noista neljästä säälipleijarijoukkueesta menee samaan kastiin, joskin TPSllä jostain syystä se glooria siellä edelleen himmeänä taustalla kansan tietoisuudessa on. Toivottavasti alkaa lippukauppa sujumaan kohta paremmin.
Tuskin se tässä kohtaa hirveästi rokottaa. Jotenkin tuo logiikka ei oikein aukea itselleni: "kun en saanut pudotuspelikausaria haluamallani tavalla, niin en tule katsomaan Ilveksen puolivälieräotteluita irtolipuillakaan".Olisi kiva tietää paljonko rokottaa tuo kausaripelleily.
Itelläni vaikuttaa, koska viime kautisella mallilla olisin ostanut pleijarikortin. Tämän kauden mallilla en.Tuskin se tässä kohtaa hirveästi rokottaa. Jotenkin tuo logiikka ei oikein aukea itselleni: "kun en saanut pudotuspelikausaria haluamallani tavalla, niin en tule katsomaan Ilveksen puolivälieräotteluita irtolipuillakaan".
Varmasti se vähän vaikuttaa. Ja näkyy tässä vaiheessa lippukartassa.Tuskin se tässä kohtaa hirveästi rokottaa. Jotenkin tuo logiikka ei oikein aukea itselleni: "kun en saanut pudotuspelikausaria haluamallani tavalla, niin en tule katsomaan Ilveksen puolivälieräotteluita irtolipuillakaan".
Kyllä vastustajalla on väliä varsinkin vielä puolivälierävaiheessa siltäkin kantilta, kuinka paljon vieraskannattajia voisi ylipäätään olla tulossa peliin. Turusta/Raumalta/Porista jne. tullaan arkenakin Tampereelle pudotuspeliä katsomaan. Kuopiosta ei varmasti tulla samaan malliin puhumattakaan järjestetystä kannattajamatkasta. Siellä Veljmiehet suunnittelee nyt matkaa mahdolliseen pitkäperjantain 5. peliin.Selittelyä selittelyä mutta KalPa ei ison yleisön silmissä taida vieläkään se seksikköin tiimi olla. Toki lähestulkoon kaikki muutkin noista neljästä säälipleijarijoukkueesta menee samaan kastiin, joskin TPSllä jostain syystä se glooria siellä edelleen himmeänä taustalla kansan tietoisuudessa on. Toivottavasti alkaa lippukauppa sujumaan kohta paremmin.
Tuskin se tässä kohtaa hirveästi rokottaa. Jotenkin tuo logiikka ei oikein aukea itselleni: "kun en saanut pudotuspelikausaria haluamallani tavalla, niin en tule katsomaan Ilveksen puolivälieräotteluita irtolipuillakaan".