Boldatusta varsin samaa mieltä. Silläpä sitä juuri ironisesti naureskelinkin
Toinen kappale sisältää kyllä jonkinlaisen väärinkäsityksen. Mä oon pitänyt koko ajan todennäköisenä, että Palve päätyy muualle ja Ikostakaan en kyllä missään vaiheessa oo nähnyt todennäköisenä meille. Siinä Svejkovsky-keskustelussa siis heitin sulle, että se oli sama käyttäjä, joka kertoi että Svejkovksylle löytynyt uusi seura joka on Ikosesta huhuillut ja kirjoitti jossain vaiheessa, että homma edennyt. Eli meinasin sitä, että jos tuon Svejkovsky-jutun nielee heti, niin pitääkö sitten Iksa-jututkin uskoa, kun samalta nimimerkiltä?
Iksasta en toki ole ollut missään vaiheessa varma, että pelaako sopimuksensa Ruotsissa loppuun vai ei. Mm. siksi, että Ruotsin media kertoi, että yrittivät ulostaa jo viime kauden jälkeen, kunnes sitten päädyttiinkin muuhun ratkaisuun.
Tuosta herkillä olemisesta ja pään aukomisesta ollaan eri linjoilla, että kumman suunnasta sellaista tullut, mutta ei se haittaa. Varmaan kumpikin kokenut asiat omalla tavallaan. Se on ihan ok.
Rauhaa täältäkin.
P.S. Jotta vastauksesta saataisiin vieläkin pidempi(!), niin laitan vielä loppuun kuvan siitä, mitä vastasin tälle Iksasta kirjoitelleelle:
katso liitettä 16101