Ikurin Vire
Heikot sortuu, vahvat porskuttaa.
- Viestejä
- 25 949
Nokia arenassa juhlitaan kuin olisi Sm-kultaa voitettu.
Onhan siinä juhlan aihetta, että mahdollisuudet päästä pelaamaan kaksi kotiottelua pudotuspeleissä säilyi vielä voimassa.Nokia arenassa juhlitaan kuin olisi Sm-kultaa voitettu.
Oli/on kyllä kiehtova ja hyvä insertti.Ässät - Sport -matsin erätauolla tuosta Ässien kultakeväästä 2013 näitä Liigan tarinoita.
Oli kyllä älytön kaikkine käänteineen ja kyllä mietityttää miten on mahdollista, että tämä meidän puulaaki ei ole 40 vuoteen pystynyt menemään päätyyn astiedes vahingossa.
No ehkä se on tuloillaan![]()
Karri lienee tarjonnut muutaman olusen Uusitalolle.Oli/on kyllä kiehtova ja hyvä insertti.
Hitsarit buuasi. Saa kelvata.Vaikka onkin Ässien kotipeli, niin kyllä tuohon ehkä olisi vähän isomman ”seremonian” odottanut.
Karmea peli löysä-Valtterilta.On tuo Viljanen löysä.
Vaikka onkin Ässien kotipeli, niin kyllä tuohon ehkä olisi vähän isomman ”seremonian” odottanut.
Seremonioista en osaa sanoo, mutta jotenkin siistiä, että se ennätys meni juurikin Porissa Ässiä vastaan rikki.Vaikka onkin Ässien kotipeli, niin kyllä tuohon ehkä olisi vähän isomman ”seremonian” odottanut.
Ehkä, enkä odota että Ässät olisi asian huomioinut vaan Liigan taholta olisi pitänyt olla joku video ja kukkapuskat heti Atrolle.Ei ne nyt ehkä niin innoissaan ole kun ennätys vietiin Porin omalta pojalta Rockylta.
Joudun myöntämään nyt, että toivon JYP:in voittoa tänäänMää haluan Kärpät ulos pudotuspeleistä.
Surullisessa jamassa on kyllä Oulun peto. Kunnon syväkyykky tekisi ehkä tosiaan hyvää, sitten isolla luudalla toimisto puhtaaksi ja ammattilaisia töihin. Kärpät on niin iso asia suomalaiselle jääkiekollekin, että toivottavasti saavat hommat kuntoon. Mutta samassa veneessä, ulos vaan ja herätys sitä kautta.Joudun myöntämään nyt, että toivon JYP:in voittoa tänäänMää haluan Kärpät ulos pudotuspeleistä.