Tulosveikkaus ja otteluseuranta KalPa - Ilves 15.3.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Täytyy kyllä ihmetellä niitä jotka tähän joukkueeseen luottavat. Tämäkin oli jo täysin selvää kuinka tässä runkkarin voittotaistelussa tulee käymään.
 
Tuomarit haluaa sitten ratkoa runkosarjan.

Latvalan töötti oli kokonaisuudessaan törkeä ja ulosajon arvoinen. Mutta...siinä oli myös sellainen aspekti että jos taklattava joka kerta syöksyy taklauksen alta sivuun niin noita tahattomia polvitaklauksia tulee solkenaan. En ainakaan itse havainnut mitään tarkoituksellista jalan venytystä näytetystä kuvakulmasta, siinä haettiin ihan normaalia taklausta ja taklattava väisti suoraan polven alle. Voitaisiin puhua taklaajan lisäksi myös taklattavan vastuusta ainakin kyseisessä tapauksessa.

Koukkausjäähyä turha edes kommentoida VMP.
 
No mut kun lahjoitetaan kolmossija kalpalle niin eiköhän ne maksa takaisin palveluksen semifinaaleissa :)
 
Kirottu seura ja tulee aina olemaan!
 
Alivoima kesti hyvin Olearyn jäähyyn saakka. Sitten petti psyyke ja usko omaan hommaan ihan täysin. Harmittavaa, että toka erä oli Ilvekseltä hyvää ennen kuin nämä marginaalimiehet käänsivät homman. Ei voittavaa tekemistä, sitähän tuo oli pahimmillaan, mitä sitä kiertelee.
 
Tuomarit haluaa sitten ratkoa runkosarjan.

Latvalan töötti oli kokonaisuudessaan törkeä ja ulosajon arvoinen. Mutta...siinä oli myös sellainen aspekti että jos taklattava joka kerta syöksyy taklauksen alta sivuun polvitaklauksen niin noita tahattomia polvitaklauksia tulee solkenaan. En ainakaan itse havainnut mitään tarkoituksellista jalan venytystä näytetystä kuvakulmasta, siinä haettiin ihan normaalia taklausta ja taklattava väisti suoraan polven alle. Voitaisiin puhua myös taklaajan lisäksiksi myös taklattavan vastuusta ainakin kyseisessä tapauksessa.

Koukkausjäähyä turha edes kommentoida VMP.
Kyllä ihan ite tää ollaan sössitty ja Domino ollut huono.
 
Älä puhu paskaa. Ottaa syötön pois . Kyllä molarinkin pitäis jotain muuta tehdä ku olla polvillaan
Pelli ei ota tänään mitään muuta kuin miinuksia. Ei riitä keväällä kun peli on kovaa. Vähän huitoo mailalla tosin tänään on ollut niin jäässä että ei ole sitäkään saanut aikaiseksi. Poppareille ens peliin.
 
Kalpa pelas eilen, Ilves levänny, silti Ilves ihan telineissä? Kysynpä vaan että minkä vitun takia?
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös