yellowgreen
Luottopelaaja
- Viestejä
- 3 480
Ei mitään ristiriitaa ole.Tätähän ei kukaan tiedä ja olen siinä mielessä kyllä näiden herrojen kelkassa, että kyllähän niitä peliotteita voi käsitellä, kun mies kaukalossa oli.
Pieni ristiriitahan tuossa viesteissäsi on, sen suhteen että voiko niitä alkukauden otteita nyt kommentoida vai ei.
Alkukaudella niiden otteiden kommentointi oli aivan OK. Kun ei tiedetty miksi on sivussa, ei ollut OK, kun ei voitu tietää, vaikuttiko asia peliotteisiin, mutta tiedettiin, että on terveyshuolia.
Nyt kun tiedetään yleisesti mistä on kyse, jokainen voi tehdä sen valinnan, kommentoiko asiaa vai ei. Vieläkään ei tosin kukaan voi tietää, vaikuttiko terveys Adamin syyskauteen.
Mitä jos tämä ei olisi ollut leikkauksella parantunut kivessyöpä vaan vaikka miehen hengen vienyt haimasyöpä ja tänään olisi tullut vähän erilainen ilmoitus? Vieläkö susta olisi ollut OK kritisoida Najmanin alkukauden esityksiä noilla Rosbhuttosin termeillä?