CHL Otteluseuranta (pl. Ilves)

Livestä näytti saavan Tapparan voitolle (ml. jatkoaika ja rankkarit) ~2,00 kerrointa, en hetkeäkään usko että voivat tätä hävitä, joten otetaan pienellä sitä.

Onnistunut jinx. :cool:

Vihdoin alkaa CHL:ssäkin tosipelit kun saadaan nämä Rouenit, Aalborgit, Tapparat ja Kosicet pois.
 
Voi olla nice to know knoppitieto kymmenen vuoden päästä muistaa Rajalan viimeinen matsi Tapparaa vastaan, tehot ja tapahtumapaikka.

Olettaen ettei Biel ja Tappara enää chlssä kohtaa tulevaisuudessa ja Toni vetelee eläkkeelle asti käkikellolassa
 
Haluaisin olla tälläkin hetkellä tyylikäs ja olla liikkaa ilkkumatta, mutta niin paljon sieltä naapurista on rapaa heitetty (ei siis tämän palstan Tapparat, täällä on äärimmäisen fiksuja kirjoittajia), että puoli minuuttia sallin itselleni päästää pimeämpi puoli valloilleen

Alkaa nyt:


HAHAHAHAHAHA!


Ja päättyy.


No, kaikki putket tulee päätökseensä aikanaan ja nyt koki sitten Tappara ensimmäisen ISON vastoinkäymisen pitkään pitkään aikaan. Joskus pitää hävitäkin.
 
Hmm jos Pelsut voittaa, Mannheim voittaa nollan pisteen kosicen, Ocelari voittaa vähintään kahdella ja me voitetaan, niin tulee tämä Biel-Bienne vastaan ekalla kierroksella meille.
 
Ei suatana, putosin otsikolle :D

1697573616285.png
 
Takaisin
Ylös