Jakpot
Luottopelaaja
- Viestejä
- 5 830
Ai Eemeli Langhamer tekee tukun maaleja AV tyhjiin, sopii![]()
Nyt en tajunnut? Ei kai Langhamerin maaleja tarvitse tehdä että pisteitä tulee Liigapörssissä.
Ai Eemeli Langhamer tekee tukun maaleja AV tyhjiin, sopii![]()
Niin aiinä juuri kävi, 1.erässä oli kyllä aivan kuutamolla, ehkä se tarvi sen 21min 20sek pelaamista tauon jälkeen. Toisen maalin vielä ampu, että käsikin kesti vetää.On se Kapteeni. Ensimmäisen erän jälkeen luulin, että (palstahuhujen mukaan) täysin tohjona olevasta Eemeli Suomesta ei ole tänä keväänä hyötyä. Kaikkea muuta. Supi möyri senttimetri kerrallaan erätauolla pimeyksien syövereistä takaisin päivänvaloon johtaen joukkonsa voittoon.
Kapteeni vastasi omalla tavallaan.Joku hahmotteli Suomea nelosketjun laitaan jämäminuuteille?
Kyllä tässä meinaa alushousut mennä vaihtoon kun ajattelee sitä Supi-Balu-Iksa ketjun syksyä (etenkin Supi ja Iksa). Supi laitto tänää kipinät ilmoille nii eiköhän rupee kohta liekit roihuamaan syksyn lailla!NO NIIN!
Kapteeni katsoi horisonttihin! 2 maalia ja lisäksi järjesti Ikoselle tuhannen taalan paikan, josta tosin Iksa muni.
Eräs nimeltämainitseton odottaa taas seuraavaa vähän heikompaa peliä, että pääsee jälleen haukkumaan Suomea.
Älä viitsi, EFM:hän on antanut Eemelille ihan kunnolla posia tänään.Eräs nimeltämainitseton odottaa taas seuraavaa vähän heikompaa peliä, että pääsee jälleen haukkumaan Suomea.