Eemeli Suomi

Lassi Sepältä mielestäni erittäin hyvä, mutta toki todella lyhyt kolumni Eemeli Suomesta. Käsittelee muutamalla kappaleella tätä kapteeni asiaa. Aikas ylistäviä sanoja.

"Se, että 27-vuotias tupsukorvien oma kasvatti luopuu kapteenin tittelistään ei tee hänestä yhtään vähempää johtajaa tai vastuuta pakoilevaa pelkuria. Päin vastoin."
 
Lassi Sepältä mielestäni erittäin hyvä, mutta toki todella lyhyt kolumni Eemeli Suomesta. Käsittelee muutamalla kappaleella tätä kapteeni asiaa. Aikas ylistäviä sanoja.

"Se, että 27-vuotias tupsukorvien oma kasvatti luopuu kapteenin tittelistään ei tee hänestä yhtään vähempää johtajaa tai vastuuta pakoilevaa pelkuria. Päin vastoin."

Loistava kirjoitus! Juuri näin. Nöyryyttä, avoimuutta, johtajuutta, tosiasioiden tunnustamista/tunnistamista, tehdään kaikki Ilveksen eteen. Supi!
 
Ilves ja entinen pääkapumme kääntävät nyt kaikki kivet ja kannot, jotta se himoittu mestaruus vihdoinkin tulee sille oikealle tamperelaisjoukkueelle eli meitin Ilvekselle!

Veikkaan Suomen tekevän uransa kovinta jälkeä ja voittavan myös pistepörssin.
 
Muistaakseni sanoin joskus aiemmin, että Suomen pitäisi luopua c-merkistä, koska se selvästi painoi miehen otteissa. Silloin sain paskaa niskaani. Minusta Suomi teki nyt oikein ja ei ole yhtään vähempi johtaja edelleenkään. Muut saa nyt edustaa ja hän voi keskittyä oleelliseen. Hyvä Supi!
 

Lassi Sepän kolumni asiasta. Muualta jos esimerkkiä ottaa vastaavanlaisesta tilanteesta niin ainakin Barkovin ympärillä on ollut keskustelua että olisiko parempi antaa kapteenius jollekin muulle että Sasha pystyisi keskittymään omaan juttuunsa paremmin. Floridassa ei ainakaan vielä ole tällaiseen lähdetty, mutta yllättynyt en olisi siitäkään.
 
Lähden kans siitä ajatuksesta liikkeelle, että kunnossa pysyessään Eemeli Suomi tekee vähintään sen 60 pistettä.

Mutta ei laiteta liikaa paineita Supille ja hyväksytään alle 50 pistettäkin ja kannun nosto keväällä. ;)
 
Eemeli Suomihan tarvitsee nyt jos koskaan rakastavia faneja tuekseen.

Varmasti on henkisesti raskasta antaa kapteenin nauhat pois, vaikkakin kokee sen omaksi ja seuran eduksi.

Annetaan kaikki tuki Eemelille.

Eemeli varmasti muistaa kiittää meitä faneja suihkulähteellä keväällä ;)
 
Eemeli mitään tukee tartte, me tarvitaan Eemelin tukee.

Suomesta voiskin alkaa kehitteleen Chuck Norris vitsejä.

Suomi heitti kiekon katsomoon (tahallaan). Pitkän pohdinnan jälkeen Kaukokari sai 2 minuutisen

Suomi ei mene vaihtoon koska väsyttää, vaan siksi että antaa muidenkin kokeilla
 
Eemelillä jatkui tuo kiekon hautominen jo harkkapeleissäkin. Nopeampia ratkaisuja kaipaisi.
 
Takaisin
Ylös