Jekimovs
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 128
Nojoo, ehkä hieman kärkkäästi toin mielipiteeni esille.Täälä keskusteltiin enemmänkin mielipiteistä. Eikä siitä kenellä se on oikea ja kenellä se väärä.
Itselle seura on vaan niin tärkeä, että toivoisi sen menevän tällä samalla tiellä yrittämättä oikoa, kuten naapuri tekee. Enkä väitä, etteikö seura olisi teille muille yhtä tärkeä. Ymmärtänette kuitenkin pointin.
Nokia Arenassa on mielestäni show’ta enemmän kuin tarpeeksi ja kun meininki kasvaa eksponentiaalisesti, on myös vaara että jossain vaiheessa tullaan vauhdilla alas. Tästä syystä uskon ja luotan pitkäjänteiseen ottelutapahtuman & kannattajakunnan kehittämiseen.
En haluaisi nähdä valtaosan katsojista saapuvan paikalle oheistapahtumia katsomaan. Jatkoajassa oli hyvä havainto tähän liittyen naapurin ottelutapahtumasta. Heidän kuuluttaja Kääriäinen huutaa maalin jälkeen maalintekijän etunimen odottaen yleisön vastaavan sukunimellä. Otto Leskisen maalin jälkeen Kääriäinen oli huutanut ”Otto”, johon yleisö oli vastannut ”Rauhala”.
Ehkä tämä hieman rönsysi aiheen ulkopuolelle ja jätän tämän tähän tältä erää.