Ilves ja Media

Teme-74

Luottopelaaja
Viestejä
5 600
Toki naapuria pitää onnitella kun sen paikka on, mutta ei tuossa enää mitään "historiallista" saavutettu, Jyp teki sen jo.
Ihmettelin samaa. Toisaalta näitä Euroliigojen edeltävissä muistaakseni Jokerit voitti aikanaan tuplat, eli SM tuli vielä EuroLiigavoiton päälle. Hyvä saavutus ja onnittelut toki paikallaan.
 

Outo hankinta

Luottopelaaja
Viestejä
1 106
Olisiko paikallaan paikalliseen vielä joku vähän pidempi hieno video missä ihastellaan ja muistellaan T*pparan hienoimpia hetkiä ja mestaruuspokaalien nostoja?
Standing ovationit videon lisäks perjantaina, ni oisko sit kunnioitettu tarpeeks?
 

FightBackIpa

Luottopelaaja
Viestejä
1 784
Joo standingit naapurille vielä pelin alkuun perjantaina. Osoitetaan ainakin se, että ollaan edelläkävijöitä tässä. Voidaan sitten Tapulaisilta odottaa samaa, kun nostetaan pyttyä keväällä.

Ps. nythän se vasta on pakko se pytty hoitaa :D
 

lake79

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
294
Pienintäkään arvoa/arvostusta en naapuriin itse anna ikinä, vielä vähemmän jostain harjoituspelien liigavoitosta. Enkä tule koskaan onnittelemaan mistään saavutuksesta. Mutta Ilveksen virallinen tili on vähän eri asia, kuin me kannattajat. Tuolla kerätään arvostusta muualtakin kuin vain omien joukosta.
 

Outo hankinta

Luottopelaaja
Viestejä
1 106
Naapurin kannattajat ovat aktivoituneet Ilveksen facebook-sivuilla eilisten pelien jälkeen. Varsinkin tuossa Saipa-pelin ottelutuloksen postauksessa nää elämänkoululaiset näyttää taas "parastaan".
Näköjään. Eiks niitten pitäs olla juhlimassa omaa joukkuettaan, eikä meidän tulosjulkistus kommenteissa nostamassa itseään korkeimmalle pallille?
 
Ylös