Raipe - The Great One
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 11 550
Oliko siellä testipäivä eilen? Ihme, kun ei ole tullut vielä mitään kontenttia someen niistä.
Mietin samaa. Eikös tänään ihan virallisesti ala yhteisharjoitukset?Oliko siellä testipäivä eilen? Ihme, kun ei ole tullut vielä mitään kontenttia someen niistä.
Ja alkoi.
Ihan mielenkiinnosta; mitä nämä mieltä askarruttavat kysymykset esim. on?Paljon olisi kysymyksiä ja kiinnostusta ensi kautta ajatellen!
Toivottavasti ei saada mitään tyhjänpäiväistä lätinää: kesästä, golffauksesta, kalastamisesta ja reenaamisesta. Kovaa on varmaan menty ja terveenä pysytty. Joukkue on nuori, mutta kokemusta on myös mukana. Hauskimmat jutut on Virtasella. Nyman tulee lyömään läpi. Pispalan portaat on nyt tutut kaikille. Makkaraan tulee sinappia ja jauhomakkara on best. Huilattu on, mutta tänä vuonna ollaan heti CHL peleissä hereillä. Supilla on massiivisimmat reidet ja Könönen kyykkää eniten. Muualta tulleet on otettu tosi hyvin vastaan ja Tampere on tosi kiva kaupunki, niinkuin tutuilta etukäteen kuulin. Areenassa on puitteet kohdallaan ja olen kuullut Ilveksen fanien olevan mielettömiä.
Näihin on nyt vastaukset saatu, olkaa hyvä, sitten mieltä askarruttaviin kysymyksiin..![]()
Itseä ainakin mietityttää Ilveksen pelitapa, nyt kun lähdetään Pendon johdolla alusta asti, nähdäänkö enemmän vivahteita ja viiveitä ja rytmejä. Eli Pendo tenttiin pelikirjasta ja sen sivuista.Ihan mielenkiinnosta; mitä nämä mieltä askarruttavat kysymykset esim. on?
Tänään siellä on vasta testipäivä, kun Raiskion Samin ig:ssä oltiin ainakin pyörän päällä.Oliko siellä testipäivä eilen? Ihme, kun ei ole tullut vielä mitään kontenttia someen niistä.
Ilveksen Instan tarinoissa ainakin läjäpäin kuvia tältä päivältä.Nyt rupeaa varmaan putoilemaan kontsaa!
Tuleekohan mitään haastiksia tänään?Ilveksen Instan tarinoissa ainakin läjäpäin kuvia tältä päivältä.
Missäs kuljeskelet? Tarvii tehdä asialle jotain.Ilvestarra-kohu on aiheuttanut ainakin sen, että mun kulkureiteillä on alkanut tulemaan valotolppiin helvetin ruman näköisiä tapparatarroja.
Nyt myös videota testeistä.
Meillä on jo varmaan kapteenisto aika lukittuna ja ovatkin hyviä valintoja, mutta kyllä Lancasteristakin olisi ihan hyvän A:n saanut. Sen verta sympaattinen joukkuekaveri kyseessä, joka osaa myös luonnetta näyttää.Les Lancasterin ”atta boy, good job kid”❤️
Jäätreenit käynnissä: