jokuvaa
Luottopelaaja
- Viestejä
- 2 528
Jonkun toisen kohdalla tää vitsi toimis, mutta ei meidän isojen maalien TatunIlveksen vai Interin maaliin?

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jonkun toisen kohdalla tää vitsi toimis, mutta ei meidän isojen maalien TatunIlveksen vai Interin maaliin?
Porkkanafoorumille mars.Ilveksen vai Interin maaliin?
Voi helvetti kun on väsynyttä menoa.Porkkanafoorumille mars.
Läppä läppänäVoi helvetti kun on väsynyttä menoa.
Maaottelutauko.Kertokaas mulle kun en juuri jalkapalloa seuraa, että minkä ihmeen takia veikkausliigassa on tässä kohtaa 10 päivän pelitauko? Halutaan väkisin että mestaruus ratkaistaan lumihangella Postin oranssilla pallolla?
Ei marraskuussa kovinkana usein ole tullut pysyvää lunta ja sää on usein samaa kuin briteissä 90% vuodesta. Miten olis sinioranssi pallo? Sitä ainakin Ilves tykkäis potkiaHalutaan väkisin että mestaruus ratkaistaan lumihangella Postin oranssilla pallolla?
Eikä millään joukkueella mestaruussarjassa ole edes luonnonnurmea. Kyllä tuolla hyvin pystyy marraskuussa vielä pelailla.Ei marraskuussa kovinkana usein ole tullut pysyvää lunta ja sää on usein samaa kuin briteissä 90% vuodesta. Miten olis sinioranssi pallo? Sitä ainakin Ilves tykkäis potkia![]()
Vaikka kutsut tulevatkin hankalaan paikkaan, niin onhan tää nyt ihan helvetin hienoa. Sääli toki Jukkolan tapaus.Reilusti Ilves-pelaajia maajoukkueiden mukana
Nyt edessä on lokakuun maajoukkuetauko ja maajoukkueissa onkin paljon Ilves-pelaajia – Söderbäck, Ulundu ja Viitala U21-maajoukkueessa ja Tiitinen, Kumpu sekä Multala U19-maajoukkueessa. Oiva Jukkola oli valittuna Huuhkajien joukkueeseen tuleviin MM-karsintaotteluihin, mutta joutui harmillisesti jäämään sivuun loukkaantumisen takia.
Jardell Kanga nimettiin Ruotsin U21-maajoukkueeseen EM-karsintaotteluihin Italiaa sekä Puolaa vastaan ja André Raymond lähtee Trinidad ja Tobagon mukana MM-karsintaotteluihin Bermudaa ja Curacaota vastaan.