Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Juu hänestä näki heti alkuun, että potentiaalia on enempään, mutta jokin puuttui. Toki peliaikakin oli alkuun kortilla.Jalkapallo on sen verran suuri laji ja naapurimaa niin hyvä siinä, ettei Kangan valintaan nuorisomajuun oikein osaa tajuta.
Olin aluksi Kangaan vähän turhautunut, koska hänellä tuntui kestävän rakkaus lajiin jalassa ja vapaalle kaverille ei voinut palloa lainata, kun piti mennä kynäämään vielä yksi vastustajan pelaaja. Onneksi tuota ammattitautia valmennus sai hieman hillittyä ja nyt kentällä tekee vain pelin kannalta positiivisia asioita.
Toivottavasti Kanga jatkaisi vielä seuraavan kauden. Hän on nyt siinä tasolla, jossa Euroopassa maksetaan satoja tuhansia. Siitä ei tarvitse paljoa kehittyä, kun jokin iso seura maksaa jo miljoonia. Eli toivon TAKKULALLE malttia kaupoissa, alamittaista tarjousta ei kannata Kangan kohdalla veneeseen nostaa.