näsinneula
Luottopelaaja
- Viestejä
- 2 154
Nyt on ainakin niin paljon myrrää kovempi joukkue pennasella koossa että jos ei myrrän pronssi kirkastu niin on pendollakin ”ryhmähalin paikka”.
Meidän äiti leipoo paremmat pullat ja, sitä rataa.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nyt on ainakin niin paljon myrrää kovempi joukkue pennasella koossa että jos ei myrrän pronssi kirkastu niin on pendollakin ”ryhmähalin paikka”.
Tuo oli osuvasti kirjoitettu.Meidän äiti leipoo paremmat pullat ja, sitä rataa.
Negaa on myöskin johtdon syyttäminen vauhtisokeudesta.
Ja sen verran tiedän potkuista, että oikeata syytä et koskaan saa potkut saaneelta. Hänelle ei sitä ole kerrottu tai jos on kerrottu, niin hän ei pidä sitä oikeana syynä, vaan syyttää potkujen antajaa potkuista. Varmasti ei ainakaan näe omassa toimissaan mitään väärää. En tiedä onko tämä enmmän sitä, että potkut saanut oikeasti luulee olevansa virheetön, vai onko se vain puolustusmekanismi jossa tietoisesti ei kerro kaikkea.
Oikean syyn potkuille tietävät vain potkujen antajat. Eivät välttämättä kerro sitä oikeata syytä kenellekään muulle. Jos tuo "tieto" johdon vauhtisokeudesta on tullut Jokelta (tai joltain hänen kaveriltaan), niin se on ihan ymmärettävää, mutta jos se on tullut joltain Johdon jäseneltä, niin sitten olisin huolissani Ilveksestä. Johdossa on joku myyrä joka suolaa muita ja loppu johto on vauhtisokeita. Onneksi tämä vauhtisokeus ei ole missään muissa päätöksissä näkynyt, vaan kaikki päätökset on menty varman päälle talous edellä.
Kyllä!On kyllä jännä ettei Jokke ole vieläkään saanut töitä. Oikeasti ihmettelen, koska paskempiakin valmentajia on palkattu sen jälkeen.
Mites se Pendon komppania onnistui välierissä Pelsuja vastaan versus Myrrä c/o ?Vieläkö täällä epäröidään miksi Jokke korvattiin? Vaikka Kärppä sarja oli erittäin viihdyttävä niin varmasti johdossa alkoi kasvamaan epäilyksiä Myrrän kyvyistä. Kärpät kumminkin saivat pelin perusteet kuntoon vasta kauden lopussa ja taktisesti valmis TPS oli loppujen lopuksi aika looginen vastus kaatamaan Ilveksen.
Ilves melko varmasti etti jo uutta valkkua ennen kauden alkua ja kunnon upgrade(Pendo) taisi olla mahdollinen vasta kesken kauden.
Nyt en ymmärrä. Eihän Ilves pelannut Myrrän johdolla Pelicansia/Niemelää vastaan välierissä.Mites se Pendon komppania onnistui välierissä Pelsuja vastaan versus Myrrä c/o ?
No minusta ei kyllä hävitty sarjaa taktisesti toisin kuin Myrrän kanssa. Voin vaan epäillä, mutta ehkä tää #lastbeer kohu liittyy asiaan.Mites se Pendon komppania onnistui välierissä Pelsuja vastaan versus Myrrä c/o ?
Tuohon ei ole mielipidettä suuntaan, eikä toiseen.Vieläkö täällä epäröidään miksi Jokke korvattiin? Vaikka Kärppä sarja oli erittäin viihdyttävä niin varmasti johdossa alkoi kasvamaan epäilyksiä Myrrän kyvyistä. Kärpät kumminkin saivat pelin perusteet kuntoon vasta kauden lopussa ja taktisesti valmis TPS oli loppujen lopuksi aika looginen vastus kaatamaan Ilveksen.
Ilves melko varmasti etti jo uutta valkkua ennen kauden alkua ja kunnon upgrade(Pendo) taisi olla mahdollinen vasta kesken kauden.
No tarkotin yleisesti välierä-sarjoja.Nyt en ymmärrä. Eihän Ilves pelannut Myrrän johdolla Pelicansia/Niemelää vastaan välierissä.
Vieläkö täällä epäröidään miksi Jokke korvattiin? Vaikka Kärppä sarja oli erittäin viihdyttävä niin varmasti johdossa alkoi kasvamaan epäilyksiä Myrrän kyvyistä. Kärpät kumminkin saivat pelin perusteet kuntoon vasta kauden lopussa ja taktisesti valmis TPS oli loppujen lopuksi aika looginen vastus kaatamaan Ilveksen.
Ilves melko varmasti etti jo uutta valkkua ennen kauden alkua ja kunnon upgrade(Pendo) taisi olla mahdollinen vasta kesken kauden.
Tämä on turha jossittelu kun Ilves oli parempi joka osa-alueella ja tilastoissa ottelusarjassa. Siksi parempi meni jatkoon.Langhamerin yksi gamesaver Kärpät-sarjan seiskaottelussa siirsi Joken potkuja tuona keväänä.
No oliko kumminkaan tarpeeksi? Se että saatiin niukka voitto sekaisin olevista Kärpistä ei vaan taida riittää. Minusta Ässät puolivälierissä oli taktisesti paljon valmiimpi kuin Kärpät ja senhän Ilves hoiti vakuuttavaan tyyliinTämä on turha jossittelu kun Ilves oli parempi joka osa-alueella ja tilastoissa ottelusarjassa. Siksi parempi meni jatkoon.
Ääh, harmittaa jo kun menin vastaamaan koska itse olen jo sulkenut Myrrä-kansion vaikka potkuja aikanaan kovasti kritisoin.No oliko kumminkaan tarpeeksi? Se että saatiin niukka voitto sekaisin olevista Kärpistä ei vaan taida riittää. Minusta Ässät puolivälierissä oli taktisesti paljon valmiimpi kuin Kärpät ja senhän Ilves hoiti vakuuttavaan tyyliin