Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Alkaa näiden Twitterin venäjätrollien jutut menemään jo aika laaduttomiksi...
Tämä on varmaankin joku satakuntalainen juttu kun äitini joka on Säkylästä kotoisin niin on sanonut että häntä uhkailtiin aivan samalla jutullaOnko muiden vanhemmat koskaan uhannut myydä teitä mustalaisille kun olitte pieniä, vai olinko ainoa?![]()
Meinasin jo aiemmin kirjoittaa samaaTämä on varmaankin joku satakuntalainen juttu kun äitini joka on Säkylästä kotoisin niin on sanonut että häntä uhkailtiin aivan samalla jutulla![]()
Odotas vaan kun pääset seuraamaan esikoisen wanhojen tansseja ja sitten lopulta ylioppilasjuhlia. En ole isä mutta oma isä on kertonut että ne on unohtumattomia hetkiä kun pääsi kokemaan isoveljeni kohdalla nuo samaiset.Voi tätä ilon ja onnen päivää
IhanJuniorin esikoinen pääsi haluamaansa lukioon opiskelemaan![]()
On uhattu täällä pohjois satakunnassa. Haluisin jatkaa perinnettä, mutta varmaan menisi päiväkodissa vielä möläyttämään.Onko muiden vanhemmat koskaan uhannut myydä teitä mustalaisille kun olitte pieniä, vai olinko ainoa?![]()
Ei, mutta kun olin nirso syömään ruokaa, niin isä muistutti aina miten kävi mustalaisen hevoselle, kun lopulta oppi olemaan syömättä.Onko muiden vanhemmat koskaan uhannut myydä teitä mustalaisille kun olitte pieniä, vai olinko ainoa?![]()
Joo jep samoissa promilleissa ollaan.Eei saqtans