Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei varsinaisesti, aiemminkin ollut että uuden kausarin eräpäivä on elokuulla, ja peruuttaminen onnistuu vielä sitä ennen.Jos kausikortin haluaa peruuttaa niin huomenna on viimeinen päivä tehdä se.
Hyvä nimimerkki sulla.Ai täällä ollut äänestys. Itse peruin kausikortin. Välivuosi.
Lippupisteen mukaan huominen on viimeinen päivä perua.Ei varsinaisesti, aiemminkin ollut että uuden kausarin eräpäivä on elokuulla, ja peruuttaminen onnistuu vielä sitä ennen.
(toimisto viime vuonna kommentoi että katsovat vilä 1-2vkoa eräpäivän ylitse ennen kuin vapauttavat paikkoja)
Itse katselen ainakin suhteellisen lähelle tuota aikarajaa että miten kesä etenee.
Jos ei vahvistuksia näy, niin tuskin jatkan.
Eikö ookkin. Ei se siitä kausarista ole kiinni.Hyvä nimimerkki sulla.
Sen mukaan kyllä, mutta toimistolla vahvistettu tuo kuvaamani toimintatapa.Lippupisteen mukaan huominen on viimeinen päivä perua.
Tarviiko sitä erikseen perua jos ei halua uusia sitä?Uuden kortin lasku saapui, 5.8. eräpäivä, eli sinne asti aikaa harkita![]()
Muistelisin että aiempina vuosina sanoivat että jos ei maksa laskua niin se kortti vaan vapautuu, siksi odottavat sen 1-2 vkoa eräpäivän jälkeen.Tarviiko sitä erikseen perua jos ei halua uusia sitä?
Tarviiko sitä erikseen perua jos ei halua uusia sitä?
Pitää perua. Olet sitoutunut kortin ostaessasi kestotilaukseen.Tarviiko sitä erikseen perua jos ei halua uusia sitä?
Sähköpostiin tulleessa kausikortti-infossa mainitaan, että mikäli korttia ei ole eräpäivään mennessä maksettu, varaus peruuntuu. Eli ei tarvitse erikseen perua.Tarviiko sitä erikseen perua jos ei halua uusia sitä?
Toki jos tiedät sen jo peruvasi, niin peru. Ilves saa tuon paikan myyntiin etkä roikota sitä siellä kiusallasi.Sähköpostiin tulleessa kausikortti-infossa mainitaan, että mikäli korttia ei ole eräpäivään mennessä maksettu, varaus peruuntuu. Eli ei tarvitse erikseen perua.
Noh, tämä on ohjeistus joka myös toimistolta on ainakin itselleni tullut, että näin on ok toimia.Toki jos tiedät sen jo peruvasi, niin peru. Ilves saa tuon paikan myyntiin etkä roikota sitä siellä kiusallasi.
Tuotteen tilaaminen ja laskun maksamatta jättäminen ei muutenkaan ole kauhean rehellisen ihmisen puuhaa.
Ehdottomasti samaa mieltä, että fiksua on perua jos siihen päätyy.Toki jos tiedät sen jo peruvasi, niin peru. Ilves saa tuon paikan myyntiin etkä roikota sitä siellä kiusallasi.
Tuotteen tilaaminen ja laskun maksamatta jättäminen ei muutenkaan ole kauhean rehellisen ihmisen puuhaa.
No tässä yhteydessä tämä ei nyt oikein täsmää kuten @huippupeto ja @-Link- sanoi. No jokatapauksessa tulen varmaan perumaan sen sähköpostitse siinä samalla jos sieltä päästä mulle vastataan jotain kun kyselin asiaa.Toki jos tiedät sen jo peruvasi, niin peru. Ilves saa tuon paikan myyntiin etkä roikota sitä siellä kiusallasi.
Tuotteen tilaaminen ja laskun maksamatta jättäminen ei muutenkaan ole kauhean rehellisen ihmisen puuhaa.