Lahden Pelicans

Vähän vieroksun tuota tapaa laittaa sivullinen sponsoreita mahdollistamaan näiden Falkien ja Lawrencen hankintoja.
 
IMG_7090.png


Sveitsin kakkostason pelillisestä tai sen palkkatasosta en tiedä mitään. Mutta aika mielenkiintosta että tollasen kauden jälkeen jää vielä kyseiseen sarjaan. Oli kuitenki aika ylivertanen pistemies omassa joukkueessaan ja oli kuitenkin koko sarjassa pörssi kolmonen, vaikkei ketjukavereista ainakaan tukea saanu ihan älyttömästi pisteitten perusteella
 
Parilla pelillä selvinnee. Oli enemmän tuollainen kantapäähuitaisu kuin tapon yritys terällä.

Edelleenkin muistelen Otakar Janeckyn kahden jalan terät edellä teurastusyritystä Jarmo Kuusiston rintaan. Siitä olisi oikeasti pitänyt rankoa reilumpi pelikielto.
 
Parilla pelillä selvinnee. Oli enemmän tuollainen kantapäähuitaisu kuin tapon yritys terällä.

Edelleenkin muistelen Otakar Janeckyn kahden jalan terät edellä teurastusyritystä Jarmo Kuusiston rintaan. Siitä olisi oikeasti pitänyt rankoa reilumpi pelikielto.
Kyllä, niin olis pitäny tulla pitkä pelikielto. Siitähän ei tullut yhtään mitään. Tais olla jotenkin niin, että sen aikasilla säännöillä ei voinut jälkikäteen antaa rangaistusta, jos ei pelissä annettu jäähyä? Muistaakseni urheiluruudussa tilanne silloin näytettiin.
 
Johan on taas erikoinen kampanja Pelicansilla.

Mielestäni ihan hauska tempaus, peukut Lahteen tämän osalta. Toisaalta se, että tällaisia tehdään kertoo pitkälti matalista yleisömääristä ja yleisestä kiinnostuksesta ottelutapahtumaan.
 
Yli-Junnila puhui lehdistötilaisuudessa tyyliin ”katotaan nyt mitä tässä tapahtuu ja mietitään ens viikkoa sen jälkeen”. Eli saanee kenkää..
 
Tosiaan pistekeskiarvossa ovat HPK:n kanssa tasoissa Liigan toiseksi ja kolmanneksi huonoimmalla. Rahaa nippuun on kaivettu sponsorien taskuista, niin veikkaan aika isoa painetta sieltä tulevan, että suunta olis muututtava
 
Takaisin
Ylös