Varmasti katkeruutta on edelleen, mutta eihän Jokerien taustalla enää hääri näitä samoja henkilöitä jotka suorittivat yhden Suomilätkän suurimmista rikoksista ellei jopa suurimman. Sehän oli yksi ehto palata Suomen kentille, ettei yksikään Harkimo ole taustalla.Aika moni seura on vieläkin katkera Jokereille. Ja kabinettinousu vaatii yksimielisyyden. Ei tapahdu. Sarjauudistus toiv lähivuosina. Jokerit nousee sen jälkeen.
Bluesilla ei taida olla vielä äänioikeutta kun lisenssiä ei ole maksettu kokonaan. Näin olen siis ainakin itse ymmärtänyt.Varmasti katkeruutta on edelleen, mutta eihän Jokerien taustalla enää hääri näitä samoja henkilöitä jotka suorittivat yhden Suomilätkän suurimmista rikoksista ellei jopa suurimman. Sehän oli yksi ehto palata Suomen kentille, ettei yksikään Harkimo ole taustalla.
Mitä tulee tähän yksimielisyyteen niin se pitää täysin paikkansa, siihen tarvitaan kaikkien hyväksyntä. Henkilökohtaisesti uskon, että raha painaa tässä enemmän eli uskon sen yksimielisyyden sieltä löytyvän. Toki onhan mediassa ollut huhuja isojen seurojen irtaantumisesta Liigasta ja uuden sarjan perustamisesta jos eivät saa tahtoaan läpi. Itse en tuohon ainakaan tässä kohtaa usko, mutta painetta se Liigalle luo. Enemmän näen sen neuvottelutaktiikkana.
Vaikea sanoa oikeasti. Ovat vaan ihan kaikessa valovuoden edellä. Vähän Isät v Pojat meininkiä oli suurin osaMää toivon, että tää ei tule yllätyksenä kenellekkään. Onko Pelicans oikeesti ollut edes hyvä?
Porukkaakin oli kuin tapparan pelissä. 4153.Tasoerot on melkein yhtä kovat mitä Ilves - Tappara sarjassa.
Toki onhan mediassa ollut huhuja isojen seurojen irtaantumisesta Liigasta ja uuden sarjan perustamisesta jos eivät saa tahtoaan läpi. Itse en tuohon ainakaan tässä kohtaa usko, mutta painetta se Liigalle luo. Enemmän näen sen neuvottelutaktiikkana.
On kyllä Filppulakin aivan turisti, ei erotu mitenkään.
Eräs partanaama sanois, että ”to be honest, we won penaltyminutes and saves”