Maajoukkue

Tänään Roman kyykyttää Suomen joukkuetta :p pakko oli laittaa, ettei aihe vaan pääse kylmeneen.
 
Tämä Venäjän Jaroslav Askarov on tulevaisuuden supertähti. 18-vuotiaalla kaverilla ovat jo kaikki molaripelin osa-alueet huippukuosissa.
 
Järkyttävän näköistä toi Suomen (joukkue) kendo, kun on tottunut hieman nopeampaan peliin. Ilves pärjäisi tuolla paremmin kuin tuo sekalainen orkesteri.
 
Eli aika virheetöntä peliä. Ainoastaan yksi harhasyöttö?

Toisen kerran sai kiekon keskialueella ja kiekko laitaan omalle lapaan.

Aloitukset 50/50 suunnilleen.

Kaksi pitempää pyöritystä Suomella Romanin kentän ollessa jäällä. Muut vaihdot melko tasaisia.

Eli tuttua näkymätöntä Romanin peliä ensimmäinen erä.
 
Eikö ole tilastoa missä näkee peliajan paljonko kukin ollut kiekossa ottelun aikana? Olisi ihan mielenkiintoinen tilasto.
 
Mielenkiintoista nähdä huomenna Tshekin ja Venäjän U20:n yhteenotto. Tshekit ovat tavanneet syttyä venäläisiä vastaan. Toisaalta venäisnuoret ovat pelanneet kypsemmin kuin maan seniorijoukkueet.
 
Syöttikö Roman?

En nähnyt alkua. Ei ainakaan syöttöä tilastoihin saanut.
Parikka taklasi Romanin kumoon aloituksen jälkeen. Jatkotilanteesta Suomelle jäähy. Ylivoimalla Roman laukoi ranteella ja Rajaniemi torjui.

Eemeli ei ole vissiin koskenut kiekkoon kertaakaan. Parikka pelaa omaa varmaa peruspeliään
 
Takaisin
Ylös