Kylmät väreet kun katsoo menoa tuolla Sportin päädyssä. Katsokaa ottelutallenteesta voitonjuhlat.
Muutamien parempien ”kannattajien” toimestahan se on pitkälti tätä. He kuvittelevat olevansa niitä valittuja virallisia totuudentorvia, jotka tulevat kertomaan sen virallisen jo kauan tiedossa olleen asiantuntijalausunnon, mikä milloinkin menikään pieleen, joka myös kritiikiksi nimetään. Lopuksi tietysti omien renkaiden pumppauksessa ”minäkin tekisin paremmin”.Ennen pelejä ollaan niin ylimielistä ja todellisuudesta erkaantunutta jengiä oman joukkueen osalta kuin olla ja voi, ja sitten pelien aikana ja etenkin jälkeen ollaan taas niin masennuksen kourissa olevia “faneja”, jotka haukkuvat joukkueensa ja fokusoituvat muutamiin yksilöihin, joiden vuoksi heidän ennakkoon luomansa fantasiat nyt romahtivat. Siinä on ihan järjetön emotionaalinen haitari, millä tyypit liukuu edestakaisin päästä päähän ja sitä toivoisi, että heidän fooruminsa hieman sitä suhinaa hillitsisi. Sen sijaan porukka tuntuu vain yllyttävän toisiaan ja vuosi vuodelta homma menee hervottomammaksi…
Tämä on lainaus Tapparan palstalta, missä kirjoitetaan ilvesläisiä ja ollaan muka jotenkin parempia faneja, kuin me. Mutta kun olen seurannut keskusteluja Tappara-Espoo ketjuissa, niin tuohan on aivan juuri sitä, mitä siellä itsellä tapahtui![]()
On.Onkohan tänään tulossa mouhoja vieraspäätyyn?
katso liitettä 13375
Pelin käynnistyessä tifo käskettiin laskemaan alas kuten myös liput. Hermoheikit karjumassa. Tiedetään mihin tullaan ja pahoitetaan väkisin mieli.RedArmyn tifo.
katso liitettä 13442
Siellä on nyt aina joku pelle valittamassa. Niistä ei pääse eroon, niin kauan kuin kannattajakatsomo on tämän kokoinenPelin käynnistyessä tifo käskettiin laskemaan alas kuten myös liput. Hermoheikit karjumassa. Tiedetään mihin tullaan ja pahoitetaan väkisin mieli.
Onneksi näille huutelijoille ei annettu periksi. Pitkään tifo meinaan oli siellä päädyssä näkyvillä.Pelin käynnistyessä tifo käskettiin laskemaan alas kuten myös liput. Hermoheikit karjumassa. Tiedetään mihin tullaan ja pahoitetaan väkisin mieli.
Hyvä kun oli. Valittajille ei saisi antaa siimaa yhtään.Onneksi näille huutelijoille ei annettu periksi. Pitkään tifo meinaan oli siellä päädyssä näkyvillä.
Korjaus tähän että ymmärtääkseni Red Army ei ole ollut suunnittelemassa/maalaamassa yhtäkään tifoa viime vuosilta (jos ikinä?), joten kunnia kuuluu Ultras 06:lle ja RödWitt:ille.RedArmyn tifo.
katso liitettä 13442
Saunan taakse joutuvat jos noin rajuja ovatOsastolle kysymys. Mitä jos heilutatte lippuja? Porttikielto? Lennätte ulos?
Mehän heilutetaan käytännössä läpi ottelun lippuja ilman suurempia ongelmia, eli tilanne suhteellisen hyvä tämän osalta.Osastolle kysymys. Mitä jos heilutatte lippuja? Porttikielto? Lennätte ulos?
Taisi tarkoittaa huomistaMehän heilutetaan käytännössä läpi ottelun lippuja ilman suurempia ongelmia, eli tilanne suhteellisen hyvä tämän osalta.
Juu no sitten ihan validi kysymys.Taisi tarkoittaa huomista
Hienoa.Mehän heilutetaan käytännössä läpi ottelun lippuja ilman suurempia ongelmia, eli tilanne suhteellisen hyvä tämän osalta.
Kyllä, tämä unohtuu aina suurimmalta osalta. Ultras06 ja RödWitt hoitaa lähinnä tämän "lutuuri" puolen.Korjaus tähän että ymmärtääkseni Red Army ei ole ollut suunnittelemassa/maalaamassa yhtäkään tifoa viime vuosilta (jos ikinä?), joten kunnia kuuluu Ultras 06:lle ja RödWitt:ille.