Osasto 41

Murheellinen sosialisti

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
174
Katselin Twitteristä miten Man Cityn fanit lauloi eilen ManUn faneille: "The city is ours, the city is ours, f**k off back to London, the city is ours."

Eikös suomeksi olisi vasaran faneille aika passeli toivotus tämä. Vähän on laahaava tempo mutta taputukset vois rytmittää:

Tää on liian suuri city
Tää ei mennyt niinkuin piti
Taidan lähtee tästä maalle takaisin
Tää on liian suuri city
Päätös pikkuhiljaa iti
Nämä tomut jaloistani lakaisin
Maalaismaiseman sun kanssas jakaisin
 

Kodytek88

Luottopelaaja
Viestejä
3 189
Täytyy vielä tänne hehkuttaa lauantaita. Hienosti oli porukkaa Ilveksen tukena ja ei faniporukka ainakaan toiseksi jäänyt kotiyleisöä vastaan. Tämä oli hieno kokemus siinäkin mielessä, että vaimon veli oli ensimmäistä kertaa elämässään jääkiekkomatsissa ja innostui ihan todenteolla hommasta. Mulla on tuollainen Tacklan valmistama fanipaita, joka oli itsellä matsissa päällä ja nyt kun odotan oman Kodytekin paidan saapumista, niin annan tämän Etelä-Amerikan vahvistukselle matkaan, kun hän palaa takaisin Saksaan viikon loppupuolella. Voi olla, että paita kulkeutuu jonain päivänä aina Argentiinaan saakka, mutta ainakin nyt tiedetään, että Ilvekseltä löytyy vähintäänkin yksi kannattaja myöskin kyseisestä maasta.
 

Raipe - The Great One

Tähtipelaaja
Viestejä
11 545
IMG_3563.jpeg


Pubibussiakin tarjolla, kelpoa!
 

Moraalinvartija

OS41 Lutuurituottaja
Viestejä
1 031
Matkalla ryypätään!

Juoppojen aamuherätys kumahtaa kelloon 7:00!

Kovimmille alkoholisteille ja kuntoutuville juopoille tarjolla 9:30 lähtevä kumijalka, jolla mennään ryyppään lisää! Ensin
4,5h autossa, ja sitten parituntia baarissa, ja uno reverse!

Laita omaisille viestiä, että korkki auki, ja joulu peruttu, lisätietoihin : pubibussi!
 

Supin tukit

Luottopelaaja
Viestejä
1 981
Pubibussi vissiin ollut aika suosittu? Noiden ylempien viestien mukaan varmaan loppuunmyyty jo
 
Ylös