rakitic
Luottopelaaja
- Viestejä
- 1 321
Mitä tuohon stadionin hyödyntämiseen tulee, niin miksei siellä järjestetä vip-tiloissa vieraspeli-iltoja? Kaljarahat Ilvekselle? Samoin ensi kesänä voisi järjestää aikuisille Ilves-päivän stadikalla. Suoritettaisiin sitä oheistoimintaa stadionilla, koska joka tapauksessa ne kaljat juodaan jossain.Naurettavaa tämä joidenkin misogynistien tarve päästä painamaan naisten urheilua alas. Unmehtunutta ajattelua.
Ruotsissa Hammarbyn naisten jengin kauden päätöspeliin lähti 8000 fanin vierasmobi. Se on Ruotsin kaikkien aikojen suurin kaikki lajit huomioiden.
Ehkä täällä kehitys kulkee tuossakin suhteessa länsinaapuria jäljessä. Ilveksen pitäisi saada tuotua naisten edustusta enemmän esille. Sehän olisi parasta mahdollista työtä myös stadionliiketoiminnan kehittämiseksi.
Ensimmäinen askel olisi yhdistää miesten ja naisten edustusten sometilit. Toimisto voi olla vaikka suoraan yhteydessä Hammarbyhyn ja kysyä, että miksi se on järkevää.