PE 9.9.2022 | Ilves - Fribourg-Gottéron | CHL

Ihmetyttää kyllä miksi CHL ei niin kiinnosta suomalaista yleisöä. Kyllä mää mielellään meen kattoon panoksellisia otteluita Euroopan huippuja vastaan, kun jotain Sporttia, Saipaa tai Pelicansia vastaan marraskuussa.

Onhan tonne enemmän lippuja mennyt, kuin kauden avaukseen Ässiä vastaan. Joo, kyllä näiden pelien pitäisi kiinnostaa enempi.
 
Kyllä tässä jonkinlaista uudelleenohjelmointia nupissa on meneillään. Tosin tämä johtuu yksinomaan siitä, että oma joukkueemme on mukana temmeltämässä eurooppalaisten kanssa. Ainakin pari ensimmäistä peliä olivat tosiaankin varsin kiintoisia.
 
Viimeksi muokattu:
Kyllä tässä jonkinlaista uudelleenohjelmointia nupissa on meneillään. Tosin tämä johtuu yksinomaan siitä, että oma joukkueemme on mukana. Ainakin pari ensimmäistä peliä olivat tosiaankin varsin kiintoisia.

Oli hyviä pelejä. Pisti oikein miettimään mitä täällä tehdään väärin, kun peli ei ole yhtä vauhdikasta. Vois enemmän ottaa niitä tuomareita Euroopasta tänne runkosarjapelejä vihelteleen.
 
Ihmetyttää kyllä miksi CHL ei niin kiinnosta suomalaista yleisöä. Kyllä mää mielellään meen kattoon panoksellisia otteluita Euroopan huippuja vastaan, kun jotain Sporttia, Saipaa tai Pelicansia vastaan marraskuussa.
Ei se kyllä tunnu kiinnostavan monessa muussakaan maassa.
 
Koska toveri Toutain toimii palstan virallisena aristoteelisena faktantarkastusloogikkona ja johtopäätöspoliisina...

Saako täällä muuten statuksen näkyviin jotenkin?

EDIT: Tää pitäis näkyä keskusteluosiossa tossa nimimerkin alla.

1662716926295.png
 
Onhan tonne enemmän lippuja mennyt, kuin kauden avaukseen Ässiä vastaan. Joo, kyllä näiden pelien pitäisi kiinnostaa enempi.
Tuo on erikoinen juttu, mutta myös itseä syystä tai toisesta kiinnostaa liiga-avaus enemmän.
Ei ihmetytä jokerifanien negareaktiot kun joukkue jätti liigan ja siirtyi koheloon.
 
Suomi-Mäntykivi-Oden
Ruokonen-Tikka-Ikonen
Haapala-Kontiola-Räty
Mieho-Sebok-Nyman

Parikka-Lancaster
Jokipakka-Masin
Lööf-Latvala
Cruzman-Airola

Langhamer
Malek
 
Suomi-Mäntykivi-Oden
Ruokonen-Tikka-Ikonen
Haapala-Kontiola-Räty
Mieho-Sebok-Nyman

Parikka-Lancaster
Jokipakka-Masin
Lööf-Latvala
Cruzman-Airola

Langhamer
Malek

Ruokonen-Tikka-Ikonen. Siinä taitaa lukittua yksi ketjuista. Perhana kun sitä Tuulolaa ei vaan kuulu peleille. Vielä ei löytänyt Sebök laidalleen Haapalaa, mutta nyt siellä on sentään Nyman.
 
Noniin, Haapala Konnan ketjuun ja Ruokonen ennalta-arvattavaan ketjuun. Nyman kehissä, hienoa.

E. Varmaan Tuulolaa on kaavailtu Sebokin kentän oikeaan laitaan.
 
Viimeksi muokattu:
No nyt näyttää hyvältä. Ruokonen - Tikka - Ikonen ketjun kanssa ei oo vastustajilla ainakaan toivottavasti hauskaa. Erinomaista, että Nyman mukana. Sentterinä Seppo voi dopia oikein hyvin hänelle. Olisin ottanut Virtasen Miehon tilalle.

Peukku kokoonpanolle!
 
Hyvältä näyttää kokoonpano. Vielä kun saadaan Tuulola irti.

Nelonen siinä muodossa siis kuin on melkeinpä ollut 90% palstalaisten hahmotelmissa ennen kautta. Siinä on työteliäs ja kamppailuvoimainen ketju kasassa, joka saattaa aina silloin tällöin räpätä muutaman maalinkin. Hienoa nähdä Nyman askissa ja toivon mukaan löytyy ylivoimasta laukojan paikalta.

Toivottavasti saadaan yhtä vauhdikas ja viihdyttävä peli Sveitsissä. Vielä muutama tunti pitäisi malttaa. Toivotaan hienoa ja ennen kaikkea voitokasta iltaa!
 
Mahtavaa kun on pelipäivä.
Tänään erityistarkkailuun päivän selvät Ruokonen ja Nyman.
Miten ihmeessä Mieho vie Virtaselta paikan, tuu ny Jokke itte kertomaan?
 
Takaisin
Ylös