IhanJuniori
Junioripelaaja
- Viestejä
- 19 986
ARE you ready?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kiinni on mutta onko Tillulla tarpeeksi iso haavi saada vonkale ylös?
Already..Ei helevetti, itse Häijään muurarikin osallistuu keskusteluun.
Siinä kohdassa on jo pakko todeta, että KHAMIINA MAANSIKAKSI!
Missä Alvarez?Is it time?
Shlssä jasekki pelannut sen verta karmeilla tilastoilla että olisiko lähtökuopissa?Mahtaako olla tarjolla sitä kovaa luokkaa…
Sen verran luotan kirjottajaan että sanokko asteikosta eli:Hyökkääjä kuulemma tulossa, kuten on odotettu
Skoutattu kunnolla? Ai, kuten vaikkapa Najman?No jos skoutattu kunnolla niin miksei.
Toki ymmärrän että tämän kauden hankinnat liigassa ihan yleisesti laskevaa trendiä viime vuosiin peilaten, mutta katsotaan mitä sieltä tulee.
Vielä on todella aikaista sanoa, mutta karsinnat on nyt todellinen uhka MoDolle ja putoaminen purkaa automaattisesti kaikki sopimukset.Shlssä jasekki pelannut sen verta karmeilla tilastoilla että olisiko lähtökuopissa?
Toki modo heikko ja jasekilla soppari myös ensi kaudesta.
Näyttänyt eilen olleen peleillä isoilla minuuteilla että sikäli näyttää vielä luottoa löytyvän.
Sen verran luotan kirjottajaan että sanokko asteikosta eli:
Varmuus pelaajan tulosta 1-10 ?
Täyttääkö mitat oman uskomuksesi mukaan 1-10 ?
4 | 1 | 0 | 1 | 9 | -1 |
Mä en sano, että just Huuhtanen, mutta mä uskon, että tulee sopimuksenalainen pelaaja lainalla tai jollain järjestelyllä. Ihan vaan koska mitään 5/10-6/10-pelaajaa ei tarvita kokoonpanoon, niitä riittää jo. Tarvitaan oikeesti kova pelimies, ja niitä nyt ei ole vapaana lokakuussa yhtäkään, miksi olisi.Huuhtanen voisi oikeasti olla ihan realistinen.
"Huuhtasen sopimus on työehtosopimuksen mukaisesti kaksisuuntainen. Hän saa täydellä NHL-kaudella palkkaa 775 000 dollaria ja täydellä AHL-kaudella summa on 80 000 dollaria. Sopimukseen kuuluu myös allekirjoituspalkkioita 92 500 dollaria jokaisella kaudella sekä mahdollisia suoritusbonuksia yhteensä 172 500 dollarin edestä." (Niko Huuhtanen NHL-sopimukseen)
AHL-taival vaikuttaa tähän asti siltä, että on kaukana Tampan NHL-kokoonpanosta. Tuskin motivoi 80k palkalla jurnuttamaan farmissa, jos pelikään ei kulje.
4 1 0 1 9 -1
Uutta lähtöä Liigan kautta, eikä Jukurit ole varmasti vaihtoehto, koska könyää pohjamudissa. Mese hakemaan onnistumisia KooKoosta tai SaiPasta ja uutta rightin miestä tilalle.
Olis aika helppo kuvitella, että lähestulkoon kaikki ison budjetin seurat ovat olleet Huuhtasen perässä.Ilves on tietääkseni aikaisemminkin ollut Huuhtasen perässä.
Kyllä nämä pelaajien hankinnat ovat aika markkinavetoisia myös ja riippuu monesta asiasta, niin tuollainen aikamääre ei kuulosta toisaalta kauhean uskottavalta.Ei ole tämän vuoden puolella tulossa muutoksia rosteriin. Tällaisen huhun kuulin
Nyt ollaan lokakuussa. Tämmöistä ei voi kukaan tietää tässä kohtaa mitä koko loppuvuoden aikana tapahtuu. Ei Koskela, ei Jalo eikä kukaan muukaan. Kunnon loukkisuma, ni äkkiä tulee useampikin pelaaja.Ei ole tämän vuoden puolella tulossa muutoksia rosteriin. Tällaisen huhun kuulin
Totta kai tulee jos sopivia pelaajia vapautuu. Ei kukaan tee tuollaisia "ei oteta tämän vuoden puolella"-päätöksiä etukäteen, sellaisessahan ei olisi järjen hiventä.Ei ole tämän vuoden puolella tulossa muutoksia rosteriin. Tällaisen huhun kuulin