ADX_03
Luottopelaaja
- Viestejä
- 6 676
Hienoa että on tutustunut kaupunkiin. Nykyään on tabu lätkäjätkien alkoholinkäyttö.
Ajat muuttuu, onneksi. Onneksi sitä 90-luvun viinan kanssa pelleilyä ei enää katsella vain naureskellen vierestä.
Hienoa että on tutustunut kaupunkiin. Nykyään on tabu lätkäjätkien alkoholinkäyttö.
Ajat muuttuu, onneksi. Onneksi sitä 90-luvun viinan kanssa pelleilyä ei enää katsella vain naureskellen vierestä.
Niin eikä se nyt ehkä mikään tabu ole mutta pelaajat on ammattilaisia ja koko homma ammattimaisempaa. Ymmärretään että ei oikein kaudella voi käydä rilluttelemassa jos menestystä haluaa.Hienoa että on tutustunut kaupunkiin. Nykyään on tabu lätkäjätkien alkoholinkäyttö.
Juu kakkosen sentteri olis tilauksessa.Pikku hiljaa saisi ruveta kuulumaan uudesta sentteristä. Joudutaan muutenkin antamaan kokoajan kokoonpanossa muille tasoitusta näiden saikkujen takia. Sentteri tarvitaan oli kaikki terveenä tai ei. Kaikkien ollessa terveenä niitä turhimpia voidaan ruveta sitten liikuttelemaan.
Tarvitsee, mutta ei saaPelaajia tässä tarvii, osaa pois ja enemmän sisään ehjiä, ykköskorin pelaajia.
Toivottavasti ei enää meidän paitaa päälleen laitaSanoitko juuri Julius Mattila?![]()
Siellä oikein välähti kunnolla! Huusitko ”Heureka!”, kun tämä ajatus viimein hahmottui?Pelaajia tässä tarvii, osaa pois ja enemmän sisään ehjiä, ykköskorin pelaajia.
Oi mikä yllätys tätähän ei tiennyt kuin kaikki täällä foorumilla että niitä kärki senttereitä tai laitureita ei kesken kauden saa ellei maksa ylihintaa mutta tillu ei tätä tiedä ja joukkue on vasta siirtorajalla valmis...Tarvitsee, mutta ei saa
Joo, samalla tuli mieleen, että kuka noita tusinajanttereita tuonne on palkannut, niin voi pakata tavaransa ja painua pois.Siellä oikein välähti kunnolla! Huusitko ”Heureka!”, kun tämä ajatus viimein hahmottui?
Ei mitään käyttöä. Ratinen ajaa saman asian sentterinä helposti ja tuon tempun jälkeen en todellakaan toivo mitään keskenkasvuista kiukuttelevaa tsekkiä meille!Kodytekin teko oli kyllä niin törkeä että jos HIFK:lla olisi yhtään moraalia, niin potkisivat ulos .. että Ilves voi kotiuttaa hänet![]()
Tuo "keskenkasvuinen" sentteri on parempi kuin kukaan meidän senttereistä poislukien Mäntykivi. Mutta tässä taas nähdään miten sokeita jotkut Ilveksen kannattajat ovat.Ei mitään käyttöä. Ratinen ajaa saman asian sentterinä helposti ja tuon tempun jälkeen en todellakaan toivo mitään keskenkasvuista kiukuttelevaa tsekkiä meille!
Modet?Kyllä tässä alkaa kohta kelpaamaan jo vaikka Otto Rauhala tonne kun näyttää peli niin hirveeltä
Svejkovskyn tasoluokan kaveri pitäisi löytää keskelle. Ja jos laitetaan esimerkiksi Mesen ja Svejkovskyn ketjuun keskelle niin olisi hyvä osata pelata myös omiin.
4kenttään joo