Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Siis johdolle ei kelpaa Rajala 3v sopparia superkauden jälkeenKorjaan sen verran, että Raju oli nyt siis hakemassa alustavasti sopparia kaudelle 27-28 ja siitä eteenpäin.
Niin tai ei ainakaan niillä ehdoilla, mitä on ollut pöydällä.Siis johdolle ei kelpaa Rajala 3v sopparia superkauden jälkeen
Ei vittu sentään.
Jos sopimus on mallia 3v x 270k niin kyllähän siinä tietty riskinsä on. Rajala täyttää ensi kaudella 36v niin mahtaakohan taso olla kuinka kova vielä 39-vuotiaana?Niin tai ei ainakaan niillä ehdoilla, mitä on ollut pöydällä.
Rajalan vahvuus on liike (ja laukaus). Rajala on fysiikaltaan ja habitukseltaan kuin ilmetty JMJ. Järvinen teki viime kaudella oman piste-ennätyksensä 11 pisteen erolla.Jos sopimus on mallia 3v x 270k niin kyllähän siinä tietty riskinsä on. Rajala täyttää ensi kaudella 36v niin mahtaakohan taso olla kuinka kova vielä 39-vuotiaana?
Ja liike/räjähtävyys on myös se mikä iän myötä saattaa alkaa nopeastikin heikentymään.Rajalan vahvuus on liike (ja laukaus). Rajala on fysiikaltaan ja habitukseltaan kuin ilmetty JMJ. Järvinen teki viime kaudella oman piste-ennätyksensä 11 pisteen erolla.
Onhan tuo 3v aika raju, tai siis Raju, tuolle ikää. Tilpehöörillä varmaan hakusessa 1+1 ja tokihan tuossa vuosiliksassakin on heti se 70k liikaa valittuun linjaan nähden.Jos sopimus on mallia 3v x 270k niin kyllähän siinä tietty riskinsä on. Rajala täyttää ensi kaudella 36v niin mahtaakohan taso olla kuinka kova vielä 39-vuotiaana?
Mää ottaisin McDavidin, Kucherovin ja MacKinnonin ennen toni rajaloita.Ottaisin rajalan kerran kerrasta enne jotain jaakko lanttoja. Vaikka ois 50 ja pelaamatta pari talvea
2v voisi iskeä ihan silmiä räpäyttämättä. Tai 2+1.Onhan tuo 3v aika raju, tai siis Raju, tuolle ikää. Tilpehöörillä varmaan hakusessa 1+1 ja tokihan tuossa vuosiliksassakin on heti se 70k liikaa valittuun linjaan nähden.
Jännä et yks toisensa jälkeen menee muihi liiga seuroihin. Niinku monen foliohattu asian kanssa ne on totta tai niissä on vahva totuuden siemen.Tai ettei haluta maksaa "liikaa" kärkipelaajille, eikä kerätä erillisrahoitusta tiettyyn pelaajaan jne.
Mielestäni tuollaiset jutut, että Koskela ei haluaisi erityisesti entisiä ilvesläisiä joukkueeseen on lähinnä foliohattukamaa.
Tiedän että lähteeni on monesti tasoa banaani ja ei pitäisi tänne kirjoittaa ellei huhu ole kovaa luokkaa, mutta koska täällä meno on nyt tasoa ranteet auki niin mun korviin kiirinyt yksi isosti positiivinen huhu, oikeastaan kaksi+heitto(kummatkin mun kategoriassa a-koria) toinen Ilves, nimi mainittu, ja toinen tason näyttänyt maalintekijä. Jos molemmat osuisi olisi mukavampi lähteä ensi kauteen. Pakistoon kuulemma arpa hakusessa.
(Jos tämän luokan viestistä jossa ei ole lihaa tulee sanomista niin voin laittaa yp:lle lähteet)