Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Niin tarkoitin sitä että jos sopimus on purettu, niin silloin ne on ostanut Laten ulos ja se on vapaa tekemään mitä haluaa. Silloin kun ei ole työvelvoitetta, niin palkkaa maksetaan normaalisti kuukausittain (tai miten on sovittu), mutta tietenkin palkanmaksui loppuu jos Late ottaa toisen työpaikan kesken sopimuksen.
No ei se ole "tietenkin". Voi olla, mutta yhtä hyvin voi olla, että siinä tapauksessa saisi palkkaa kahdesta paikkaa. Kuten toisessa viestissä kirjoitin, on tämmöisestä omakohtaista kokemusta muussa bisneksessä.
Edit. Tuo on aika hyvä tuo @dr Origo n jakama linkki määräaikaisesta sopparista.
 
No ei se ole "tietenkin". Voi olla, mutta yhtä hyvin voi olla, että siinä tapauksessa saisi palkkaa kahdesta paikkaa. Kuten toisessa viestissä kirjoitin, on tämmöisestä omakohtaista kokemusta muussa bisneksessä.
Joo varmasti kaikki on mahdollista sopia, mutta tämän enempää en nyt jaksa tästä asiasta vääntää.
 
Käytyyn keskusteluun:

Kärppien tiedote oli tosiaan sekava ja harhaanjohtava. Myllykosken haastattelusta kävi hyvin ilmi, että Marjamäen palkka juoksee. On myös täysin mahdollista, että se juoksee siitä riippumatta, vaikka Marjamäki ottaisi vastaan uuden pestin. Nämä ovat ihan tapauskohtaisia/sopimusteknisiä juttuja ja useampi valmentaja on saanut samaan aikaan palkkaa kahdesta (ja joku jopa kolmesta) eri seurasta.
 
Sanoiko joku jo, että J-M Aaltonen olisi taas vapaana pelaajamarkkinoilla. Ehkä tulossa Suomeen.
 
Takaisin
Ylös