Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Sen verran on Kalpa meitä vienyt viime kausilla, että en suoraa dumaisi. Kai tuollainen pelaaja voi nelosen keskellä olla omalle joukkueelle myös tietyllä tapaa arvokas.Siellä se Lantta -> Ilves-huhu ottaa kierroksia jo KalPankin huhuosiossa Jatkiksessa. Ei tietoa, onko täältä kaivettu.
Mutta voi helvetin perse jos pitää paikkansa. Tillu ulos.
Täälä on siihen malliin kyllä Lantalle naurettu ja pilkattu että ois vuosituhannen takinkääntö jos mies tänne tulisi.Sen verran on Kalpa meitä vienyt viime kausilla, että en suoraa dumaisi. Kai tuollainen pelaaja voi nelosen keskellä olla omalle joukkueelle myös tietyllä tapaa arvokas.
Noo ainakin omasta puolesta voin sanoa, että ei oo mitään henkilökohtaista ketään pelaajaa kohtaan, edes Lanttaa. Fanit ei ainakaan pelaajia valitse niin en tiedä kenen takikääntö tuo olisi.Täälä on siihen malliin kyllä Lantalle naurettu ja pilkattu että ois vuosituhannen takinkääntö jos mies tänne tulisi.
Meillähän on sinne nelosen keskelle Borg (luulisi jatkopahvin olevan mahdollinen) vai onko Timo saanut tarpeeks ulkkareista kuittailua niin hakee uutta ratkaisua.
Lantta on ihan vitun huono ja rottakin vielä.
Borgi nyt on kolmossentteriksikin ihan mitat täyttävä.
Borg on tasoa helvetin hyvä nelossentteri ja ihan hyvä kolmossentteri. Tällä hetkellä 6 maalia ja 0.5ppo 20 ekaan peliin.Tätä pitikin juuri kirjoittaa, että olisikohan tarkoitus Lantta ja Borg kolmosnelossentterit? Nättinen nyt ei voi millään järjellä saada jatkopahvia, niin hänen tilalle? Tai voi, mutta palkan pitää olla tasoa 70.000.
En tiä, mielikuva Lantasta Ilvesnutussa nostaa kyllä oksennuksen makua suuhun.
Lantta ois sellainen next level kusipää joka hakkais vastustajat kun täytyy puolustaa omia. Siinä ne hyvät puolet onkin. Ottaa aivottomia jäähyjä eikä tee pisteitä. Eiköhän nuo tiedot kerro kaiken olennaisen
Tämän herran hankinta olisi jälleen pyllistys omille kasvateille, joita nyt vihdoin nousemassa junioreista
Onhan näitä nelosen "kovia" ryskääjiä Koskelalta nähty lähes joka kausi, kun hankittu mm. Taavi Vartiainen, Björkqvist, Gregoire, Ruokonen. Siinä mielessä ihan uskottavaa.Lantta nyt tuskin olisi mikään muu möyrijä neloseen. KalPan kannattajat tykkäävät miehestä ja muut vihaavat, kun pelityyli on usein muille vaarallinen.
En usko tähän huhuun tietynlaisen epäloogisuuden vuoksi. Jos kuitenkin kävisi niin, että hän Ilveksen paitaa kantaisi, niin ei se itselläni oksennusrefleksiin johtaisi. Parempi vaihtoehto tällainenkin kuin teinejä hotelliin vokottelevat tai kikkelikuvia lapsille lähettelevät aikuiset pelaajat.
Onhan näitä nelosen "kovia" ryskääjiä Koskelalta nähty lähes joka kausi, kun hankittu mm. Taavi Vartiainen, Björkqvist, Gregoire, Ruokonen. Siinä mielessä ihan uskottavaa.
Möyrijä on liian arvokas nimitys. Olisiko sitten Aivoton Köyrijä.. ehkä liian rumasti sanottu. Miten olisi Tunteeton Köyrijä™Lantta nyt tuskin olisi mikään muu kuin möyrijä neloseen. KalPan kannattajat tykkäävät miehestä ja muut vihaavat, kun pelityyli on usein muille vaarallinen.
En usko tähän huhuun tietynlaisen epäloogisuuden vuoksi. Jos kuitenkin kävisi niin, että hän Ilveksen paitaa kantaisi, niin ei se itselläni oksennusrefleksiin johtaisi. Parempi vaihtoehto tällainenkin kuin teinejä hotelliin vokottelevat tai kikkelikuvia lapsille lähettelevät aikuiset pelaajat.