Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Tillu tosiaan kauden päättäreissä poikansa kanssa. Morjestin, mutten menny kyselemään. Mänty, Bau ja Parikka pelaili lasten kanssa ja jako nimmareita.
 
Kaippa tää malekin lähtö on ollu tillulla ja jalolla jotenkin tiedossa ja jotain katteltu tilalle vai jatkaako gunnari one More year
 
Nyt jollain konstilla pitäisi saada edes jotain jatkuvuutta joukkueeseen vaikka nyt verrattuna tuohon Kalpaan. Ei tarvitse mestaruudesta haaveilla jos joka vuosi päädytään lähtöruutuun ja yritetään paikata liian myöhään kärkimiesten yllättäviä lähtöjä.
 
No nyt olisi vapailla markkinoilla iso kuha joka jo nimensäkin puolesta osuu foorumisteille kuin nyrkki silmään:
Mistäs tällainen tupsahti? Edelleen kiinnostaa nimittäin kaikki Pardubicesta, kun kuulemani mukaan Pavlat ei tule yksin.
 
Olen aiemminkin kirjoittanut, että Tillun ongelma on ollut jatkuvuus ja niiden play off -pelaajien hankinta TAI OIKEASTAAN HANKKIMATTA JÄTTÄMINEN. Nyt kun (toivottavasti) huomenna julkaistaan Tommi Niemelän sopimus, niin olisi tärkeää saada jatkuvuutta, kovuutta ja voittajia joukkueeseen.

Tietysti veijareita ja virtuooseja ei sovi unohtaa, mutta niillä ei nykypvnä mestaruuksia VOITETA.

Ykköskassarin on oltava "Heljangon" tasoinen. Tappara on nyt kolmatta vuotta mestari loisteliaan maalivahtipelin vuoksi. Tärkein yksittäinen pelaaja, yhdessä ykkös-sentterin kanssa!
 
Mistäs tällainen tupsahti? Edelleen kiinnostaa nimittäin kaikki Pardubicesta, kun kuulemani mukaan Pavlat ei tule yksin.

Jättää Pardubicen. Uudesta seurasta ei tietoa. Joskohan..?
 
Ihan selvästi meidän mies.

No tuskin 33-vuotias kaiken kokenut Tsekki enää lähtee Suomeen pelailemaan uransa ehtoopuolella.
Varsinkin kun on slovakialainen.

Joo tuskin tänne tulee. Vaikka saahan sitä haaveilla
 
Gunnarsson jatkaa Ilveksessä, sovittuna mikäli Malek pääsee Pohjois-Amerikkaan. Launch ulos varmaan tämän/ensi viikon aikana jossa julkistetaan ainakin valmennus joka toki jo tiedossa.
Ogelin jantteri, ostarigangsteri... lähde luokkaa "trust me bro", vai johdetaanko Tampereen Ilvestä nykyään Pohjois-Helsingistä käsin?
 
Takaisin
Ylös