Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Aleksi Heponiemi kuulemma jättää Bielin tämän kauden jälkeen. Kauhean erikoisesti ei siellä ole näköjään sujunut. Tästä yksi kotiutettava oma kasvatti, joiden perään huudetaan?

Hyvä nosto. Nimittäin meikäläisen kaltainen vanha jäärä ei olisi muuten edes muistanut, että Heponiemi on Ilveksen kasvatti.

Menee mihin menee.
 
Olisko tässä se Torson huhuilema pelaaja joka menee Kärppiin ja aiheuttaa harmitusta täälä.
Mä ymmärsin McTossun viestin juuri kuten toveri Toutain tulkitsi. Mutta Hepan "menetyskään" tosiaan ei liiaksi kirvelisi...Kun ei ennenkään Ilves-arki maistunut, niin eiköhän Qstock tarjoa sen 50k "ansiosta" enemmän.

Voidaan sitten Ipafoorumilla taivastella oman tarjouksen pienuutta ja rukoilla Tillulle virtsakiviä.
 
Omat kasvatit kelpaavat aina paluumuuttajina ja niin pitäisi myös Ilveksen ajatella. Mottipäiset vedätyskekkerit ovat asia erikseen!

Kyllähän Heponiemen kohdalla hintaa vedätettiin urakalla, kun perusteena oli se, että isompi hintalappu kompensoituu siirtokorvauksella. Niinhän lopulta kävikin ja hän oli Kärpille edullinen pelaaja, mutta aina oli riski olemassa, että jää luu käteen. Ilveksessä on myös selkeästi haluttu pitää periaatteista kiinni sen osalta, että pelkkä raha ei saa ratkaista joukkueen valintaa.
 
Joo kyllä nyt kannattaa tulla paikan päälle. Ette tule pettymään.:)

Samana iltana on myös Ilveksen kumppanitilaisuus ennen peliä, jonne kutsu on lähetetty jo 10.2.

"Ohjelmassa on illan ottelun lisäksi Ilves-Hockey Oy:n johdon alkusanat, valmennuksen näkökulmasta joukkueen tuoreet kuulumiset ennen playoffs-kevättä sekä verkostoitumista kumppaneidemme kanssa. "

Eiköhän tuollakin kerrota jotain, jos samassa ottelussa on tiedossa hyviä uutisia.
 
"Ohjelmassa on illan ottelun lisäksi Ilves-Hockey Oy:n johdon alkusanat, valmennuksen näkökulmasta joukkueen tuoreet kuulumiset ennen playoffs-kevättä sekä verkostoitumista kumppaneidemme kanssa. "
Varmasti kerrotaan Suomen tilanteesta. On eniten kannattajia puhuttava aihe tällä hetkellä. Toiseksi voisi avata ylivoiman totaalista romahtamista.
Tästä voisi lähteä liikkeelle kun puhutaan kannattajien arvostamisesta.
 
Ootellaan tiistaita mutta sanotaan että en usko kenenkään pettyvän. :)
Hieno homma että löytyy lujuutta olla paljastamatta. Pari päivää sopivasti ajattelemisen aihetta, ja ompa kaikilla syy ängetä hallille jos nopeesti tiietää haluaa.
 
Kyllä me ensi kaudellekkin joku paluumuuttaja tarvitaan Ilveksellä on todella pitkä putki päällä että joka kausi on tullut joku takaisin ja sitä en lähtisi katkaisemaan.
24-25 kausi Johansson, Gazda
23-24 kausi Meskanen
22-23 kausi Jokipakka
21-22 kausi Anttila
20-21 kausi Myttynen
19-20 kausi Thomson, Kolppanen
18-19 kausi Peltola
Eihän me tätä lähdetä katkomaan eihän?
 
Takaisin
Ylös