Gmoo
Luottopelaaja
- Viestejä
- 3 257
Kaikki suoraan bussin alle ja Hölölle kenkää jos kehtaavat hävitä ennen playoffeja.Ahdistaa ku jossain kohtaa tulee tappio, ehkä jo ennen joulua.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kaikki suoraan bussin alle ja Hölölle kenkää jos kehtaavat hävitä ennen playoffeja.Ahdistaa ku jossain kohtaa tulee tappio, ehkä jo ennen joulua.
Friman ei tehnyt maalia…Tarvitaanko tätä ketjua enää koskaan?
Johtuu siitä kun menetti minutteja kun oli paikattavana.Friman ei tehnyt maalia…
Mikä tappio? Eihän me hävitä otteluakaan tällä kaudellaEka tappio on taas päivän lähempänä.![]()
Huomenna tarvitaan, koska menen paikanpäälle ässä fani kaverini kanssa. Eiköhän viimistään silloin tää kanan lento katkea.Tarvitaanko tätä ketjua enää koskaan?
Hei älä meee…Huomenna tarvitaan, koska menen paikanpäälle ässä fani kaverini kanssa. Eiköhän viimistään silloin tää kanan lento katkea.
Hieno ensimmäinen viesti 8 minuutin rekisteröinnin jälkeen!Hohhoijakkaa. Samalta läpsyttelyltä näyttää kuin viime vuonna, kun vastustaja vähänkään pistää vastaan eikä alistu ensimmäisessä erässä (pl. Lukko-peli). Alueelle päästään kärjistäen ehkä kolmesti erässä, joista kaksi töpeksitään vastustajan mailoihin, ja kolmas laaduttomaan laukaukseen 78 metriä ohi maalin. Kattellaan miten tuo kantaa sitten keväällä.
Long time listener, first time caller.Hieno ensimmäinen viesti 8 minuutin rekisteröinnin jälkeen!
No siinähän se tulikin alkukausi napakasti kiteytettyä.Alueelle päästään kärjistäen ehkä kolmesti erässä, joista kaksi töpeksitään vastustajan mailoihin, ja kolmas laaduttomaan laukaukseen 78 metriä ohi maalin. Kattellaan miten tuo kantaa sitten keväällä.
Niin samaa mieltä kuin olla ja voiFoorumi aiheuttaa tappion jälkeen pahaa oloa, ei Ilves. Jos halutaan, että joukkue menee läpi vaikeuksien mestariksi, pitää kyllä fanienkin jaksaa olla positiivisia huonoinakin päivinä eikä asetella tikunnokkaan samoja pelaajia, jotka oli eilen sankareita.
Tätä viestiä tuonne otteluketjuun kirjoittaessani huomasin verenpaineen alkavan nousemaan aika helvetisti ja sormien syytävän näytölle jatkuvasti katkerampaa tekstiä, joten pistetään se vaikka tuosta poikki, ja jatketaan vuodatusta tänne sopivampaan ketjuun.Joskus pitää hävitä, ei mua se vituta. Mutta se vituttaa ja rajusti, miten hävittiin. Tehtiin jostain helvetin Ässistä aivan ylitsepääsemätön este, kun varsinkin ensimmäiset kaksi erää kentällä pyöri 5 keltapaitaista kiirakorpea, jotka hävisivät joka ikisen vähänkään kaksinkamppailua muistuttavan tilanteen. Jos hävitään, niin hävitään edes paremmin pelanneelle joukkueelle saappaat jalassa. Nyt me ihan itse pelattiin suoraan Ässien vähäisille vahvuuksille ja annettiin ihan itse niiden voittaa.