Tulosveikkaus ja otteluseuranta HIFK - Ilves 12.10.2024

Status
Viestiketju on suljettu.
Tälläkään yksittäisellä pelillä ei juuri ole väliä. Samat merkit vaan toistuvat vuodesta toiseen, merkit nähdään jo alkukaudesta, mutta mikään ei koskaan muutu. Keväällä joukkue ei voi lamaantua vastustajan avausmaalista, matkustamisesta tai siitä, että pelataan enemmän kuin yksi ottelu viikossa.

Kyllä, niinkuin studion asiantuntijat korostivat, tämä on ensimmäinen testi Ilvekselle tällä kaudella. Erityisesti pääkopalle ja siitä ei tämä koitos ole toistaiseksi kauhean hyvää kuvaa jättänyt.
 
Kukas se taas tulikaan tänne pätemään kun osuukin vähän heikompi peli pitkässä runkosarjassa?
Ollut jo useampi, ja monella pelaajalla niitä jo pirun monta.
Täysin saadaan alkukaudesta nostaa hattua ykkösvitjalle ja yvlle.
Nättisen, borgin, najmanin vitjat ei kanna eikä luo.
Najman kadonnut täysin kuvasta.
Varmaan niitä kevään pelaajia?
 
Kunhan nyt ei nollille jäätäisi. Häviöksi tämän voi jo varmasti laskea, mutta tehkää nyt edes se yksi maali.
 
Jaa pakko varmaan alkaa etsimään väkisin jotain posia, niin paljon vituttaa kärkipelin pupellus.

Yksi tulee mieleen jo Samuli Ratinen.
 
Eilen kakkoserässä meillä oli mahdollisuus naulata peli pakettiin. Ei naulattu. Tänään vastustaja tuli toiseen erään ryminällä ja teki kaksi maalia ja nyt pellaillaan. Kai sekin jostain kertoo?
 
Oli kyllä hämmentävä erä. Ei pystynyt ekan erän perusteella odottaan noin sysimustaa starttia kakkos erään, mielestäni tulos tavallaan hieman vääristää.

Todella heikkoa maalin estopeliä molemmissa Hifkin maaleissa.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös