Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - TPS 17.1.2023

Status
Viestiketju on suljettu.
Siellä on taas virkamiehet Ilveksellä jäällä. Tota on katseltu ihan tyttöinä jo pitkään.. Vituttaa Lankun puolesta että on vapaata riistaa.
 
Rönn pistänyt Kovan jäähylle viikonlopun tötöilystä ja pitänyt puhuttelun muille, että maalivahdin päähän ajelu on myös sanktion arvoinen.
 
Kyllä sinne mentiin taas muistuttaan ketjun voimin.

Kyllä vaisua on meidän ykkösmiehen puolustaminen. Noi pitäis vetää loppuun saakka perkele, ihan sama mitä siitä seuraa.. Ei voida joka pelissä antaa ajella meidän molaria päähän ja vähän näennäisesti mennä "muistuttamaan".
 
Tehtiin erässä ylivoimamaali, mutta isoja ongelmia ylivoimassa on. Kiekkoa ei saada alueelle kunnolla. Vaikean oloista on molemmilla YV-viisikoilla.
 
Todella hyvä toinen erä Ilvekseltä!

Enemmänkin maaleja olisi voitu tehdä ja etenkin Ikosen ylärima sai vähän kiroilemaan.

TPS puolustaa kärsivällisesti omalla alueellaan, mutta pelihän kulkee Ilveksen komennossa ja se on piristävää.

P.S. Bau on ollut loistava.
 
Ei herranjestas tuota Mäntykiveä. Lopun ylivoimassa kamppaili taas kuin C juniori ja menetti kiekon. Pitäisikö pojan pikkuhiljaa vähän herätä?

Muuten Ilvekseltä erinomainen erä. Pari huonoa oman pään täyttöä. Muuten oltiin edellä.
 
Ei ole agenda tässä. Suomen YV ja tasakentät olleet kyllä edelleen paljon jäljessä kiekollisessa pelissä Konnan kenttään kun vertaa. Toki jos omassa agendassa on vääntää asiat väkisin vain tukemaan omia toiveita niin sitten. Ei tunnu ykkönen edelleenkään pääsevän taululle. Toiveissa olisi itsellä myös tuon kentän herääminen, tulokseen saakka.

Se ketjuhan on elänyt aika todella paljon viime aikoina loukkaantumisten takia. Ennen lauantaita tämä Suomi - Sebök - Ikonen oli ollut edellisen kerran kasassa tapaninpäivänä. Ylivoimallahan nimenomaan ennen tätä iltaa se on ollut nimenomaan Suomen YV-koostumus joka on Suomen paluun jälkeen kahteen viimeiseen peliin ne kaikki YV-paikat luonut.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös