Tulosveikkaus ja otteluseuranta Kärpät - Ilves 8.3.2023

Status
Viestiketju on suljettu.
Pidetään vielä mielessä, että HIFK:ia vastaan Kärpät oli 40min aivan kusessa ja tekivät sitten päätöserässä kolme. Ei tämä ohi ole vielä, mutta aika kova luotto on tähän meidän touhuumme nyt.
 
Meillä on erinomainen nelonen. Toivottavasti tällä jatketaan.
Ollut jo jonkun aikaa sellanen fiilis, että ihan sama kenet tuohon Koskirannan vitjaan laittaa, niin hyvin pelaa. Taitaa olla tuon Jarnon kanssa aika perhanan helppo pelata tuollaista puolustusorientoitunutta, mutta taistelevaa suoraviivaista kiekkoa.

Oikeesti saisko ton äijän sainattua ensi kaudeksi? Kai sitä yhden kauden voisi ajella Lappeenrannan ja Tampereen väliä. No eipä hänen ainakaan rahan takia tarvitse jatkaa, että eipä kait sitten.
 
Jep Suomi-Ikonen ei toimi... pitäisikö jopa antaa huilata?
 
Jaa niin, että seuraavat kaksi vuotta menee kuntoutuksessa.
Puolikas kuntoutuksessa ja puoltoista dynastian kapteenina?

E. Ja koko keskustelu on sitten täysin puhdasta spekulaatiota. Ei tehä tästä mun perustelemattomasta ajatusketjusta huhua eikä palstafaktaa.

E2. Mä otan ton Päkkilän maalin nauhalle ja tallennan koneelle valaslaulujen ja Dark side of the moon albumin kanssa hyvää oloa tuoviin medioihin.
 
Viimeksi muokattu:
Onks Junnolta loppunut kirjekuoret, kun ei yhtään jäähyä olla saatu?

Vai säästelläänkö ne viimeselle kympille?
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös