Keltavihreä
Luottopelaaja
- Viestejä
- 5 379
Antti Pennanen, SM-Liigan doctor Phil
Ainakin jonkun Tiktok-videon perusteella sieltä poistettiin kaksi juopunutta Kalpa-äijää Ilveksen pleksiä hakkaamasta.Eikä kyllä Ilveksenkään. Kauden tärkein peli ja valmetaja on kokenut olonsa häirityksi ja uhatuksi vaihtoaitiossa. Väkeä sieltä poistettiin kesken pelin aition takaa. Pennasen valkoset valheet kääntyy miestä vastaan. Olisi suoraan sanonut, että halusi vain pois aitiosta nopeasti, koska koki olonsa epämukavaksi. Ei tarvi mitään viranomasista puhua. Varsinkin jos oli palturia.
Juu tämä totta. Silti jokanen siellä meidän penkillä on varmasti ennenkin kokenut tälläistä. Ei siinä ollut mitään erikoista.Ainakin jonkun Tiktok-videon perusteella sieltä poistettiin kaksi juopunutta Kalpa-äijää Ilveksen pleksiä hakkaamasta.
Ai nekin olivat kalpalaisia?Ainakin jonkun Tiktok-videon perusteella sieltä poistettiin kaksi juopunutta Kalpa-äijää Ilveksen pleksiä hakkaamasta.
En viitsinyt käyttää tuota ilmaisua vielä koska onhan se myös mahdollista, että Jalo, turvallisuuspäällikkö ja Poliisi valehtelee. Tai sitten kehoitus on tullut astetta kovemmalta taholta esimerkiksi SuPo, CIA, KGB tai Mossad.
Ilveksessä tämä sekoilu ei lopu koskaan. Se on aivan varma asia.Mä toivon tosiaan, että Jalo on nyt ottanut luurin kauniiseen käteen ja soittanut Pennaselle kysyen: "mitä vittua nyt taas, luulin, että tällainen sekoilu on lopetettu?"
Taisi ne viisi psykologia ollakin Pennasta itseään varten, eikä pelaajia.On sen verran erikoista sisältöä tulevalta leijonaluotsilta, että tekisi mieli kysyä ”Onko sinulla Antti kaikki hyvin?”
Täytyy tähän kevennyksenä todeta, kuulemani juttu miten tauti voi tarttua. "Olin miesten vessan "käärmenäyttelyssä" kusella. Joku huusi selkäni takaa etunimeni, käännyin vasemman kautta katsomaan ja vieressäni ollut saman niminen kaveri kääntyi oikean kautta katsomaan kuka huutaa. Meidän vehkeet kosketti siinä yhteen ja varmaankin siitä se tauti tuli".Pendosta tulee jo mieleen vanhan armeijakaverin selitykset vaimolleen, kun se oli ensin käynyt vieraissa ja hankkinut sukupuolitaudin, jonka sitten tartutti tulevaan exäänsä.
Pennanen olisi vastannut "Haista vittu! Never stop the madness ja kohta vedetään taas!"Mä toivon tosiaan, että Jalo on nyt ottanut luurin kauniiseen käteen ja soittanut Pennaselle kysyen: "mitä vittua nyt taas, luulin, että tällainen sekoilu on lopetettu?"