Ilveksen ottelutapahtuma

"After Ski -teemaottelun jälkeen K18-bileet Ilves-Klubilla"

Miten toi klubi on auki, eli kuinka pitkistä jatkobileistä tässä puhutaan? Mihinkäs ne klubin normiasiakkaat sitten häädetään, jos sinne alkaa tulla ovista ja ikkunoista jotain hiihtäjiä? Eikös toi klubi ollut vähän niinku yritysasiakkaille kuitenkin? Hakametsässä tuli klubilla käytyä, mutta Areenalla minulle ihan tuntematon paikka.
Viimeksi tais olla puolille öin auki nuo jatkopileet...
 
HPK-pelin teemana "Arvostusta kannattajille".

Onko muistikuvaa aiemmilta kausilta, onko ollut vastaavia, onko jotain mitä voisi odottaa?
 
After Ski -musiikki soi ja päädyissä on teemaan jotenkin(miten?) liittyvät lautagrafiikat.

Toivottavasti tuon grafiikan merkitys vielä aukeaa, ettei jää härväämisen mielikuva.
EDDEBFA5-09D4-4785-BB97-B92655AC12AE.jpeg
 
HPK-pelin teemana "Arvostusta kannattajille".

Tulipahan tästä mieleen että eipä tekisi hallaa että meilläkin olisi organisaatiossa tällainen...tosin ei varsinaisesti kannattajatoiminnan kanssa vissiin ollut mitään tekemistä, nimi vähän johdatteli harhaan.
 
Eilen jäi ihmetyttämään, että kuinka vaikeeta on katkaista musiikit ja anttituiskut kiekon pudotessa jäähän? Pitäiskö tonne palkata joku erillinen mykistysnappitoimihenkilö, jonka ainoa tehtävä olisi seurata aloitustapahtumaa ja tappaa PA oikea-aikaisesti?
 
Eilen jäi ihmetyttämään, että kuinka vaikeeta on katkaista musiikit ja anttituiskut kiekon pudotessa jäähän? Pitäiskö tonne palkata joku erillinen mykistysnappitoimihenkilö, jonka ainoa tehtävä olisi seurata aloitustapahtumaa ja tappaa PA oikea-aikaisesti?
DJ:n soittaman musiikin suhteen en ole itse ainakaan havainnut moista ongelmaa.

Osassa mainoksistahan on kyllä musiikkia. Esimerkiksi juuri Antti Tuiskun mainoksessa, joka muutenkin aiheuttaa pudotuspelien lähestyessä vaan vitutusta näin jääkiekkokannattajana.

Mainoksien kanssa tuota ongelmaa oli etenkin viime kaudella aika paljon. Ilmeisesti kuutiolle oli myyty niin paljon mainosvideoita, että joka pelissä usean kerran siellä pyöri vielä jokin mainoksen häntä, kun peli oli jo käynnissä. Tuon osalta on mielestäni tällä kaudella parannettu, mutta välillä ajoitukset ovat pielessä.

Ilmeisesti nuo mainokset on pakko näyttää ja soittaa loppuun asti, kun niistä saadaan rahaa. Hallimusiikit voi kiekon pudotessa hiljentää kuin seinään. Tässä kohdin katse kohdistuu mediakuutiota pyörittävän porukan ammattitaitoon ja mainosmyynnin ahneuteen. Muutenkin ne mediakuution mainokset syövät ottelun tunnelmaa, mutta ilmeisesti tuon rikkaruohon kanssa joudutaan nyt vaan elämään. Pitää vaan kehittää kannattajatoimintaa niin kovaääniseksi, että katsomossa pystytään jyräämään chänteillä niiden mainoksien yli.
 
Tv-peliksi Maikkarille?

Siellä alkaa kanavaohjelmiston mukaan "Liiga"-niminen lähetys klo 15:55, jota edeltää Hockey Night-studio alkaen klo 15:30.
Juuri näin, eli tuo matsi tulee maikkarilta.
 
Takaisin
Ylös