Itse en aikonut tätä edes tänne jakaa, mutta sitten erään toisen ketjun kommentointi (omasta mielestä sangen erikoinen sellainen) Ilves-klubille kulkemisesta sai mielen muuttumaan.
Olen pyytänyt toimistoa katsomaan, josko kausikorttipaikan vaihto onnistuisi, ruvennut tympimään kun joka ainoan erän alussa ja -lopussa Ilves-klubille/-klubilta menossa/-tulossa oleva porukka ramppaa näkökentän edessä, vaikka peli on käynnissä.
Sitten vielä erätauolla noilta sisäänkäynnin alapuolisilta riveiltä on todella hankala päästä ylöspäin kun klubille menevä jengi tulee 4-5 ihmistä rinnatusten alaspäin.
Ovat paikkansa maksaneet ja kaikki kunnia sille, mutta kun vielä on niin, että nuo kesken pelin ramppaavat ovat varsin usein samoja naamoja, niin ei siinä kyllä muiden huomioon ottaminen toimi. Toivottavasti toimisto löytää uuden hyvän paikan kohtuu kustannuksin.